Lidem ve Slezské Ostravě pomohou sociální pracovnice

Jeden z domů v Riegerově ulici ve Slezské Ostravě - Foto: Marie Stypková

Jeden z domů v Riegerově ulici ve Slezské OstravěFoto: Marie Stypková

Slezská Ostrava zaměstnala dvě sociální pracovnice, které mají pomáhat v takzvaných vyloučených lokalitách. Jde hlavně o oblast Hrušova, kde žijí převážně Romové. Radnice zároveň řeší, jak s lokalitou dále naložit. Měla pomoci i vládní Agentura pro sociální začleňování v romských lokalitách.

Dluhy, drogy, kriminalita, nezaměstnanost a nízké vzdělání. Problémy, se kterými se potýkají obyvatelé ghett. Ve vyloučených lokalitách žijí ve Slezské Ostravě podle odhadů 4000 lidí. Zejména Riegerově ulici teď pomáhají dvě nové sociální pracovnice. 

"Dohlížejí na to, aby děti chodily řádně do školy. Na to, aby rodiny s dětmi chodily řádně k lékaři, aby se v lokalitě zmírnilo zakládání nových skládek, aby se nerušil noční klid. Aby se občanské soužití v té lokalitě nějak zlepšilo," upřesňuje starosta obvodu Antonín Maštalíř. 

Riegerova ulice je nejpalčivější lokalitou ve Slezské Ostravě. Pomoci jí měla i vládní agentura pro sociální začleňování v romských lokalitách. Domy měla získat nezisková organizace. S nájemníky by pracovala, a to nejen v sociální oblasti, ale také například na opravě domů. 

Radnice podle starosty Maštalíře měla slíbeny dva až tři miliony korun. "Personálně máme všechno připraveno, jen čekáme, co bude dál. Pokud se nebude ze strany státu nic dít, jsem připraven lokalitu nabídnout k prodeji, jak jsme to měli původně v plánu," upozorňuje starosta. 

Agentura prostřednictvím zastupujícího ředitele Jozefa Murína vzkázala, že se Slezskou Ostravou počítá i nadále. Teď hledá nového ředitele, který bude pracovat na konkrétních krocích. První projekty by se v rámci Česka měly začít realizovat během letošního roku. Jestli a kdy agentura podpoří tento konkrétní plán slezskoostravské radnice, ale jasné není. 

Pořad: Události regionu  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: Vysílání pořadu skončilo k 31. 12. 2013 (pondělí-pátek 17:00)  |  Délka pořadu: 12 minut  
 

Nové články v rubrice

Moravskoslezský kraj
  Od 27.3.2017 23:35 do 28.3.2017 00:40; na silnici 11 u obce Mokré Lazce okres Opava; nehoda; DN - srážka srny, bez zranění osob ve směru na Ostravu
  D1, mezi km 367.5 a 368, ve směru Bohumín – PL, práce na silnici, levý jízdní pruh uzavřen, Od 28.03.2017 08:00 Do 28.03.2017 12:00, Pozor!, Oprava sloupu portálu, údržba a opravy portálů, zdroj: ŘSD
  D1, mezi km 354.5 a 355.5, ve směru Bohumín – PL, pomalu jedoucí vozidlo údržby, zpevněná krajnice (odstavný pruh) uzavřená, Od 28.03.2017 07:00 Do 28.03.2017 15:00, Pozor!, Čštění protihlukové stěny ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace