Poplatky za odpad musí Ostravané nově zaplatit najednou

odpad - Foto: Pavel Novák

odpadFoto: Pavel Novák

Ostravská radnice šetří na administrativě. Teď to pocítí i lidé. Letos poprvé musejí zaplatit poplatek za odvoz a zpracování komunálního odpadu najednou. V Ostravě jde o částku, která je bez dvou korun maximální možná.

Za to, že Ostravané mají před domy popelnice, si magistrát účtuje 498 korun. A platí všichni, i kojenci. Čtyřčlenná rodina tak musí do konce června uhradit bezmála 2000 korun. 

Ostravská radnice teď začala rozesílat složenky. Lidé je podle mluvčí města Andrey Vojkovské najdou ve schránkách během května, nejpozději na začátku června. 

„Ti, kteří dosud hradili platbu přes SIPO dvakrát ročně, se o změny nemusejí starat, poplatek jim bude naveden v plné výši na složence SIPO v měsíci červnu. Nesmí ale zapomenout na včasné zvýšení limitu ve své bance. Anebo přijít osobně a zaplatit přímo u nás v budově magistrátu,“ upřesnila Vojkovská. 

Systém plateb Ostrava změnila, aby ušetřila za administrativu. Jde o platy úředníků i poštovné. 

Dříve lidé poplatky hradili ve dvou půlročních splátkách. Náměstek primátora Lukáš Ženatý už dříve připustil, že novinka může být pro některé domácnosti problematická. „Vím, že to může být pro některé rodiny složitější. Na druhé straně tlak na snižování nákladů spotřeby města je takový, že k tomu musíme přistoupit,“ řekl. 

Nakolik se nový systém městu vyplatí, ukáže až čas. Ostravská radnice totiž obecně bojuje s neplatiči. Loni lidé magistrátu dlužili zhruba 130 milionů korun. 

Pořad: Zprávy  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: každou hodinu  |  Délka pořadu: 4 minuty  
 

Nové články v rubrice

Moravskoslezský kraj
  Od 30.7.2016 01:15 do 18:50; v ulici třída Vítězství v obci Kunovice okres Uherské Hradiště; Pozor! Nadměrný náklad; očekávejte zdržení; Přeprava strojního zařízení. PARAMETRY (d x š x v x hm): 36,00 ...
  D1, mezi km 344 a 343, ve směru Praha, oprava povrchu vozovky, práce na silnici, levý jízdní pruh uzavřen, Od 30.07.2016 07:00 Do 30.07.2016 20:00, oprava CB vozovky, zdroj: ŘSD
  silnice III/01141, Třinec, okr. Frýdek-Místek, stavební práce, kyvadlový provoz jedním jízdním pruhem, Od 01.08.2016 07:00 Do 31.08.2016 23:59, omezení obecného užívání uzavírkou silničního provozu na ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2016 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace