Ve Studiu 1 se podávala trochu jiná káva

Café Industrial - Foto:  Café Industrial

Café IndustrialFoto:  Café Industrial

Něco folku, něco rocku, něco jazzu a hodně dobré hudby. To nabídl včerejší koncert skupiny Café Industrial v Českém rozhlase Ostrava. Mohli jste jej slyšet také ve vysílání naší stanice. Ale pro diváky přímo na místě mělo vystoupení v mnoha ohledech přidanou hodnotu.

Vystoupení zní totiž úplně jinak naživo ve Studiu 1 než při poslechu z rádia. I pro členy kapely to bylo trochu jiné kafé. Museli totiž mezi písněmi často popisovat, co se na koncertu děje. 

"My jsme byli předem připravováni na to, že nesmí být ticho, a tak jsme mluvili. Protože když sedíte u rádia, tak ticho je zvláštní. Proto jsme chtěli přenést to, co se dělo tady, na druhou stranu,“ říká bubeník Café Industrial Viktor Dořičák. 

Nevšední zážitek připravil divákům zpěvák a textař kapely František Kuča, který rozehrál zajímavou hru s publikem. 

"Když nám řeknete nějaké vaše slovo, které máte rádi, tak my zkusíme zahrát nějakou písničku, která bude nahraná, a nahrávku vám pak pošleme." 

Nabídnutá slova poté opravdu v písničce zazněla. "Normálně když chci napsat text, tak mi to nejde. Ale když lidé dají téma, najednou to leze samo. Ani nevím jak a proč," říká o svém spontánním hudebním díle frontman kapely Kuča. 

A toto zpestření si pochvaloval i autor slova 'hvězdy'. "Jenom to podpořilo celkový zážitek z tohoto koncertu, který bych shrnul do dvou slov – dost dobrý! To moje slovo už bylo jenom takovou třešničkou na dortu, ale geniální," dodal divák Richard, který navštívil koncert Café Industrial poprvé v životě. 

Autor:  Michal Kliment
Pořad: Události regionu  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: Vysílání pořadu skončilo k 31. 12. 2013 (pondělí-pátek 17:00)  |  Délka pořadu: 12 minut  
 

Nové články v rubrice

Moravskoslezský kraj
  Stav vozovky: sníh na vozovce, D1-354,0 km
  Od 20.2.2018 12:15 do 14:25; v ulici Osadní v obci Řepiště okres Frýdek-Místek; nehoda; 2 havarovaná vozidla; 2 x OA bez zranění.
  Od 20.2.2018 11:25 do 13:30; v ulici Senovážná v obci Ostrava; na sjezdu na ul. Místecká; nehoda; 2 havarovaná vozidla; 2 x OA bez zranění.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace