Český Těšín letos opraví silnice a chodníky za víc než 3 miliony korun

Opravovaná silnice (ilustr. foto) - Foto: František Tichý

Opravovaná silnice (ilustr. foto)Foto: František Tichý

Motoristé z Českého Těšína si stěžují na stav silnic ve městě. Jsou plné výmolů a řidiči si na nich ničí auta. Radnice má vytipované problémové úseky a postupně začíná dávat cesty do pořádku. Lidem ale vadí, že musí na opravy dlouho čekat.

O tom, že by některé silnice opravu rozhodně potřebovaly, je přesvědčen například pan Jaroslav. „Je to děs. Třeba tam na Záplotí na Žukov – tam by si i kůň zlomil nohu, kdyby tam šel,“ říká. 

Kvůli špatným cestám už několikrát musel i do autoservisu. „Každý rok tomu člověk musí měnit čepy, pružiny praskají. Pořád je to tady hrbolaté. A ty věci na auto nestojí pár korun,“ dodává pan Jaroslav. 

 

Lidem z Českého Těšína vadí špatný stav některých silnic. Radnice sice má už od loňska plán oprav, podle řidičů ale hlavně v některých místech problémy řeší pomalu. V Českém Těšíně natáčel reportér Stanislav Janalík.

Vložit na svůj web

Českotěšínská radnice letos o zhruba půl milionu korun navýšila množství peněz, které půjdou na opravu komunikací. I tak se ale nedostane na všechny lokality. Celkem na předem vytipované silnice ale i chodníky pošle 3,2 milionu korun. 

„Namátkou bych zmínila například důležitou spojnici mezi sídlišti i městem a místními částmi Horní Žukov a Dolní Žukov, to je ulice Pod Zvonek, dále například ulice Slezská, Lipová a zhruba dvacet dalších,“ potvrzuje mluvčí českotěšínské radnice Dorota Havlíková. 

Vůbec poprvé město při opravě komunikací navíc využije modernější technologii. „Město převážně používá takzvané tryskání, ovšem zhotovitelská firma začne používat technologii zacelování děr deskovou metodou. Je to metoda, která dovoluje použít spárování tak, aby na povrchu vozovky nevznikaly nerovnosti,“ dodává mluvčí. 

Kromě oprav výtluků město ve vybraných lokalitách přistoupilo také k výměně povrchu vozovek a dokončilo příjezdovou cestu k domům v ulici Pod Bučinou. 

Pořad: Zprávy  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: každou hodinu  |  Délka pořadu: 4 minuty  
 

Nové články v rubrice

Moravskoslezský kraj
  Od 18.2.2018 08:40 do 09:45; v ulici Opavská v obci Ostrava; nehoda; 2 havarovaná vozidla; 2x OA bez zranění.
  Od 15.2.2018 07:05 do 20.3.2018 12:00; na silnici 56 mezi obcemi Ostravice a Bílá okres Frýdek-Místek , délka 19km; uzavřeno pro těžká vozidla nad 12 tun
  D1, km 356.9, ve směru Bohumín – PL, práce na silnici, pravý jízdní pruh uzavřen, Od 17.02.2018 05:45 Do 19.02.2018 08:00, výtluk ve vozovce, příprava pracovního místa před opravou výtluku, údržba a opravy ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace