Církevní turistika rozšiřuje ubytovací kapacity. Biskupství chce počet míst zdvojnásobit

Obec Bohušov na Osoblažsku - Foto:  Obec Bohušov

Obec Bohušov na OsoblažskuFoto:  Obec Bohušov

Ostravsko-opavská diecéze pro letošní rok počítá s dalším rozvojem církevní turistiky v regionu. Vloni otevřela vybrané chrámy a nabídla všem zájemcům nocleh v církevních budovách. Například v Bohušově na Osoblažsku biskupství pro podobné účely opravilo zchátralou faru.

„Poznají krásy Osoblažska. Je tady velice hezká příroda, jsou tady krásné kostely,“ říkal krátce před otevřením Bohušovské fary turistům farář Jan Mazur, který na jaře vyměnil kněžské roucho za montérky. 

Biskupství zpřístupnilo v létě zájemcům na faře několik místností i se zázemím. „Bylo tady muzeum a teď tady budou spát hosté. Myslím, že budou spokojeni. Bude tady veselo a hned to tady ožije,“ prohlásila jedna z obyvatelek Bohušova Jiřina Johnová. 

 

Biskupství chce letos rozšířit počet církevních budov, ve kterých nabídne nocleh turistům. Kde všude to bude, zjišťoval redaktor Stanislav Janalík.

Vložit na svůj web

Farní ubytování v Bohušově se nakonec osvědčilo. „Zpřístupněný objekt v Bohušově za ten půlrok, co je v provozu, navštívilo přes 700 návštěvníků. Tento počet je na první rok velmi slušný,“ potvrzuje koordinátor církevní turistiky ostravsko-opavské diecéze Martin Hiltavský. 

Kromě Bohušova církev nabídla ubytování také ve Frýdlantu nad Ostravicí, Třemešné a na Spálově. Letos se počet objektů ještě rozšíří. 

„Plánujeme zpřístupnit veřejnosti zámeček na Bílé, chceme udělat nový penzion ve Staré Vsi u Rýmařova a taky dva objekty na Jesenicku. To všechno je v přípravné fázi,“ dodává Hiltavský. 

Biskupství letos nově počítá také s jednotným rezervačním systémem. Na celorepublikovém webu Církevní turistiky letos zájemci o ubytování v objektech ostravsko-opavské diecéze mohou nově využít také elektronický formulář. 

Pořad: Dobré ráno  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: každý den 05:00  |  Délka pořadu: 240 minut  
 

Nové články v rubrice

Moravskoslezský kraj
  Od 23.1.2018 08:15 do 09:20; v ulici Těžařská v obci Ostrava; křižovatka s ul. K Trojhalí.; nehoda, silný provoz; 2 havarovaná vozidla; bez zranění.
  Od 23.1.2018 06:15 do 09:20; na silnici 46414 u obce Bílovec okres Nový Jičín; Pozor! Lidé na vozovce; požár sloupu el. vedení, na místo jedou složky IZS.
  silnice I/48, v katastru obce Starý Jičín - v katastru obce Šenov u Nového Jičína, okr. Nový Jičín, práce na silnici během dne, Od 23.01.2018 07:00 Do 26.01.2018 17:00, kácení stromů a ořezu dřevin

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace