Do Ostravy dorazili ZTePilí muži. Cestou propagovali léčbu kmenovými buňkami

Miroslav Večeřa a David Szotkowski jsou ZTePilí muži na cestách - Foto:  facebookový profil ZTePilých mužů na cestách

Miroslav Večeřa a David Szotkowski jsou ZTePilí muži na cestáchFoto:  facebookový profil ZTePilých mužů na cestách

Jsou dva, mají hendikep, ale i přesto vždy chtěli dokázat velké věci. ZTePilí muži vyrazili pěšky z Olomouce, několikrát jsme se s nimi během cesty spojili a teď jsme byli u toho, když došli až do Ostravy. Cestou se snažili informovat veřejnost o výzkumu léčby pomocí kmenových buněk. A vybírali peníze na pomoc kamarádce.

Jsme na Masarykově náměstí a právě přicházejí dva ZTePilí muži David Szotkowski a Miroslav Večeřa. Mají za sebou dvoutýdenní více než sto kilometrů dlouhé putování spojené s šířením osvěty. 

„Cesta byla dlouhá a náročná. Počasí nám vesměs vycházelo. Jen druhý den nám propršel. Na počasí si ale nemůžu stěžovat,“ řekl v cíli cesty Miroslav Večeřa. 

 

Rozhovor s Miroslavem Večeřou natočil redaktor Martin Knitl.

Vložit na svůj web

Byl to už druhý ročník jejich pěší túry ZTePilí muži na cestách. Hlavní myšlenkou je osvěta o kmenových buňkách. K tomu si vybírají nebo hledají člověka, kterému by mohli finančně pomoct. Takže součástí cesty je i finanční sbírka. 

„Letos máme finanční sbírku na naši kamarádku Verču Fojtíkovou, které by mohly ty kmenové buňky pomoci,“ připomněl Večeřa. 

Související weby

ZTePilí muži na cestách

Autor:  Martin Knitl
Pořad: Dobré ráno  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: každý den 05:00  |  Délka pořadu: 240 minut  
 

Nové články v rubrice

Moravskoslezský kraj
  silnice I/11 (ulice Rudná), Radvanice a Bartovice, v katastru obce Ostrava, práce na silnici, provoz převeden do protisměru, Od 19.03.2018 10:00 Do 31.08.2018 23:59, částečná uzavírka silnice I/11 z důvodu ...
  silnice I/11, Velké Heraltice, okr. Opava, práce údržby, zúžená vozovka na jeden jízdní pruh, Od 23.02.2018 07:00 Do 23.02.2018 17:00, z důvodu kácení stromů a ořezu dřevin v MSK poblíž komunikace, a ...
  silnice I/11, Velké Heraltice, okr. Opava, práce údržby, zúžená vozovka na jeden jízdní pruh, Od 24.02.2018 07:00 Do 24.02.2018 17:00, z důvodu kácení stromů a ořezu dřevin v MSK poblíž komunikace, a ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace