Festival ostravských knihoven nabídne pestrý program, soutěže i komentované prohlídky

Do festivalu se zapojilo 6 ostravských knihoven (ilustr. foto) - Foto: Michal Polášek

Do festivalu se zapojilo 6 ostravských knihoven (ilustr. foto)Foto: Michal Polášek

Šest knihoven z centra Ostravy společně pořádá festival. Uskuteční se zítra, ale už dnes si mohou lidé vyzvednout festivalovou kartu vytvořenou speciálně pro tuto akci. Pokud navštíví všechny knihovny, mohou získat zdarma v jedné z nich registraci.

V knihovnách pro návštěvníky připravili prohlídky nebo soutěžní kvízy. V Moravskoslezské vědecké knihovně pak i výstavu vybraných zajímavých knih. 

„To znamená od nejstarších knih až do těch současných. Čtenáři uvidí zajímavé vazby, velmi staré knihy a podobně. A co hodinu – od devíti do 16 hodin můžou návštěvníci zažít komentovanou prohlídku běžně nepřístupných prostor převážně podzemních skladů,“ upřesňuje organizátorka festivalu Marcela Stehlíková. 

Do akce jsou kromě Moravskoslezské vědecké knihovny zapojeny také Knihovna Ostravské univerzity, Knihovna Ekonomické fakulty VŠB-TUO, Knihovna města Ostravy, Knihovna Ostravského muzea a Knihovna Galerie výtvarného umění v Ostravě. 

Pořad: Zprávy  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: každou hodinu  |  Délka pořadu: 4 minuty  
 

Nové články v rubrice

Moravskoslezský kraj
  Srážky: přeháňky, I/11 Ostrava Rudná
  Srážky: přeháňky, Třinec
  Od 15.2.2018 07:05 do 20.3.2018 12:00; na silnici 56 mezi obcemi Ostravice a Bílá okres Frýdek-Místek , délka 19km; uzavřeno pro těžká vozidla nad 12 tun

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace