Frýdek-Místek má nového primátora Michala Pobuckého

Frýdek-Místek má nového primátora Michala Pobuckého. Ten dosavadní mu bude dělat náměstka (ilustr. foto) - Foto:  Město Frýdek-Místek

Frýdek-Místek má nového primátora Michala Pobuckého. Ten dosavadní mu bude dělat náměstka (ilustr. foto)Foto:  Město Frýdek-Místek

Do primátorského křesla Frýdku-Místku usedl dnes sociální demokrat Michal Pobucký. Třicetiletý politik dosud pracoval na magistrátu jako náměstek, a na starosti měl například investice. Zvolení Pobuckého přichází ve chvíli, kdy magistrát musí čelit vážné aféře, která souvisí s údajnou korupcí při zadávání veřejných zakázek.

Byl to velký stres, přestal jsem to zvládat, s tímto vysvětlením své rezignace dnes předstoupil před zastupitele teď už bývalý primátor Petr Cvik (ČSSD).  

„Samozřejmě to nebylo jednoduché rozhodování, ale měl jsem dost času. Srovnal jsem si priority a myslím, že je to zodpovědné rozhodnutí,“ uvedl Cvik. 

Obratem ruky se ale Cvik stal primátorovým náměstkem, na starosti má mimo jiné školství. Tato změna se setkala s kritikou opozice 

„Takovou rošádu – a myslím, že pan Cvik to řekl přesně, on použil slovo trafika, tak si myslím, že to slovo k tomu patří,“ míní opoziční zastupitel Petr Konůpka (ODS). 

Nová posila Petr Lessy 

Kromě staronových mužů dostal dnes magistrát zcela novou posilu, a to bývalého policejního prezidenta Petra Lessyho. Stal se šéfem nového odboru bezpečnostních rizik a prevence kriminality. 

„To uchopení této činnosti je opravdu poměrně široké a já bych to nechtěl zase přehánět. Chtěl bych, aby to zůstalo v tom komorním složení toho pracoviště. Ale myslím si, že přidaná hodnota tady může být poměrně veliká,“ řekl Lessy. 

Do řad vedení města přibyl ještě jeden nový náměstek, Karel Deutscher (ČSSD). I to opozice kritizovala, hlavně proto, že v době, kdy se musí šetřit, úřad ve Frýdku-Místku naopak bobtná. 

Čerstvě zvolený primátor Michal Pobucký v tom ale nevidí problém. „Na začátku tohoto roku jsme se pokusili jedno místo náměstka zrušit a zkusili si kompetence rozdělit mezi ostatní. Zjistili jsme, že je vhodnější, když ten počet náměstků bude čtyři a vrátili jsme se proto k tomu stavu, který tady byl historicky už několik let zpátky,“ připomněl Pobucký. 

Lidé ve Frdýku-Místku mají na celou rošádu svůj názor, například Lumír Závišický míní, že už tu není stejně co zkazit. „Já nevím, já jsem s Frýdkem spokojený. Neberu ten obchvat, co se tu kdysi udělal, no. Teď už jsem spokojený, tady není co řešit. Město zbulili celé, takže co?“ 

Nový primátor Michal Pobucký je jedním z vůbec nejmladších mužů na takové pozici. Letos je čerstvým třicátníkem. 

Pořad: Události regionu  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: Vysílání pořadu skončilo k 31. 12. 2013 (pondělí-pátek 17:00)  |  Délka pořadu: 12 minut  
 

Nové články v rubrice

Moravskoslezský kraj
  Od 17.3.2018 15:25 do 17:30; v ulici Rudná v obci Ostrava; nehoda; 2 havarovaná vozidla; 2x OA.
  Od 17.3.2018 14:45 do 16:50; v ulici Václava Jiřikovského v obci Ostrava; nehoda; 2 havarovaná vozidla; neprůjezdná komunikace; 2x OA.
  Od 16.3.2018 11:10 do 21.3.2018 12:00; na silnici 56 mezi obcemi Bílá a Ostravice okres Frýdek-Místek , délka 19km; uzavřeno pro těžká vozidla nad 12 tun; Obousměrná uzávěra I/56 z důvodu předpokládaných ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace