Hudební svátek jménem Colours of Ostrava se letos ještě více rozroste

Ilustr. foto - Foto: Natalie Oweyssi

Ilustr. fotoFoto: Natalie Oweyssi

Ke čtyřdennímu festivalu v Dolních Vítkovicích, hudební konferenci a doprovodnému Festivalu v ulicích totiž přibude nově ještě mezinárodní diskusní fórum, které do Ostravy přivede 80 hostů z 16 zemí světa. Program všech akcí pod společným názvem Coloursweek, neboli barevný týden, se tak poprvé rozprostře do rekordních 10 dnů.

„Náš festivalový maraton začne 8. července, následují dva dny odpočinku a začne konference Crossroads pro specialisty s koncerty, na které budou moct jít také návštěvníci druhé konference Meltingpot, která začne taktéž v úterý,“ shrnuje novou podobu festivalového týdne ředitelka Colours of Ostrava Zlata Holušová. 

Největší novinkou, co do významu i rozsahu, bude jednoznačně rozšíření programu o šestidenní diskusní fórum. „Meltingpot je mezinárodní fórum, které se koná před festivalem Colours of Ostrava a poté po boku festivalu. Přijede celá řada osobností, jednou z nich je laureát Nobelovy ceny za chemii Daniel Shechtman, americký esejista Robert Fulghum, či dánský enviromentalista Bjorn Lomgorg nebo americký novinář Chris Hedges,“ vypočítává ředitel Meltingpotu René Bystroň.  

Čtěte také: Nobelovu cenu za chemii získal izraelský vědec Daniel Shechtman

Tito a další hosté budou spolu s diváky diskutovat ve všech prostorách Dolu Hlubina a také v bývalém plynojemu Gong. Vyhýbat se přitom nebudou ani nejpalčivějším globálním problémům. 

„Přijede osmdesát spíkrů z šestnácti zemí, kteří v podstatě se budou účastnit panelových diskuzí, workshopů, kterých bude sto dvacet. Témat je celá řada, od filozofie, vědy, technologii, po religionistiku, zdraví vzdělávání,“ dodává Bystroň. 

Meltingpot, facebookový profil - Foto:  Meltingpot (facebook)

Další novinkou bude i přesun oblíbeného Festivalu v ulicích, který poprvé nebude na Colours of Ostrava bezprostředně navazovat. 

„Festival v ulicích už dorostl do takové velikosti, že si zaslouží speciální samostatnou péči. Takže jsme se postupně posouvali až o ten víkend dopředu,“ vysvětluje Zlata Holušová. 

Nejočekávanější část barevného týdne, tedy samotný festival Colours of Ostrava, vypukne letos od 14. července a už teď slibuje rekordní počet scén a programových bodů od divadel, přes film a workshopy, až po koncerty hvězd. A těch letos nebude málo. 

„Ta bitva o kapely je každý rok těžší a těžší. Jsme hrdí na to, že máme Underworld, že máme současnou alternativní hvězdu číslo jedna Tame Impala, Of Monster And Men, Thievery Corporation, Passenger, Anohni,“ vyjmenovává Zlata Holušová s tím, že další jména budou postupně přibývat.  

Pořad: Dobré ráno  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: každý den 05:00  |  Délka pořadu: 240 minut  
 

Nové články v rubrice

Moravskoslezský kraj
  Od 20.10.2017 18:35 do 20:40; v ulici Karolíny Světlé v obci Ostrava; Karolíny Světlé č. 10; nehoda; Havárie čtyřkolky, se zraněním
  Od 20.10.2017 18:30 do 20:35; v ulici Těšínská v obci Opava; kruhový objezd u OD Globus; nehoda; 2 x OA
  Od 20.10.2017 17:00 do 20:05; v ulici Beskydská v obci Frýdek-Místek; na kruhovém objezdu; nehoda; probíhá vyšetřování nehody; jízdní pruh uzavřen; 2xOA, bez zranění

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace