Ježíškova vnoučata plní i náročnější přání. Dva kamarádi se proletěli letadlem

Senioři dostávají poslední pokyny před vzlétnutím - Foto: Martin Knitl

Senioři dostávají poslední pokyny před vzlétnutímFoto: Martin Knitl

V projektu Ježíškova vnoučata rychle přibývá splněných přání. Každé z nich udělá velkou radost seniorům v domovech a penzionech, kde žijí často opuštěně a nikdo za nimi nechodí. Poslechněte si, jak se dva kamarádi z Ostravy dočkali vysněného zážitku. Díky dárcům sedli do letadla a viděli z výšky nejen svůj domov, ale i Lysou Horu v Beskydech.

Tak to jsou oni – pan Miloslav a pan Josef z domova pro seniory Korýtko. „Letěl jsem na dovolenou v 25 letech a dnes mám 71 roků,“ říká pan Miloslav. „Neuvěřím tomu, dokud tam nebudu,“ dodává pan Josef. 

„Jak ta letadla lítají, tak jak na terase kouříme a pozorujeme je, říkáme si, jestli ještě někdy poletíme,“ nastiňuje jeden z obdarovaných prvotní pohnutku. 

 

U jednoho ze splněných přání byl redaktor Martin Knitl.

Vložit na svůj web

Na nějakou předletovou přípravu na letišti není čas. Oba senioři se tak těší a užuž chtějí být ve vzduchu. Což se také za pár chvil stane. Motory startují a letoun se zanedlouho odlepuje od země. Zvuk motoru tak potvrzuje další splněné přání Ježíškových vnoučat. 

„Pocit je krásný. Bylo to senzační a jsem opravdu spokojený a překvapený. A moc děkujeme za krásný zážitek, který byl,“ děkují vděční senioři. 

A zbývá ještě představit Ježíškova vnoučata, která jsou v tomto případě dvě – Leo a Lucie Matlochovi. „Chtěli jsme vykonat dobrý skutek. Nápad se nám strašně líbil, protože staří lidé byli opomíjeni. A pocit z toho máme fantastický,“ uzavírají dárci. 

Letadlo se seniory na letišti v Mošnově - Foto: Martin Knitl

Autor:  Martin Knitl
Pořad: Zprávy  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: každou hodinu  |  Délka pořadu: 4 minuty  
 

Nové články v rubrice

Moravskoslezský kraj
  Srážky: přeháňky, Petřvald
  ulice Slezská, Štěpánkovice, okr. Opava, práce na silnici, uzavřeno, Od 26.03.2018 10:00 Do 28.03.2018 14:00
  ulice Šubertova, Moravská Ostrava a Přívoz, Ostrava, uzavřeno, práce na inženýrských sítích, Od 27.03.2018 06:00 Do 30.03.2018 19:00, úplná uzavírka ulice Šubertovy v křižovatce s ul. Stodolní, Objížďka ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace