Klíčové dopravní stavby v regionu budou letos pokračovat, peníze jsou zajištěné

Stavba silnic v Moravskoslezském kraji se v roce 2018 nezastaví (ilustr. foto) - Foto: Ondřej Wolf

Stavba silnic v Moravskoslezském kraji se v roce 2018 nezastaví (ilustr. foto)Foto: Ondřej Wolf

Klíčové silniční stavby v Moravskoslezském kraji by měly v tomto roce pokračovat. Vyplývá to ze schváleného rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury.

Fond má pro letošní rok k dispozici 72,5 miliardy korun. Část peněz tak má pomoci pokračování silničních staveb například v Opavě. Takzvaná východní část severního obchvatu by měla už brzy odvést velkou část dopravy z centra města. Dohromady za 600 milionů korun. 

„U východní části obchvatu Opavy jsou v tuto chvíli plně zajištěny finanční prostředky na realizaci této stavby,“ říká Martin Dostál z opavského magistrátu. Podle něj je letošní silniční rozpočet nadějí i pro poslední část obchvatu, západní úsek k výpadovce na Bruntálsko. „Finanční prostředky na pokračování přípravy jsou zajištěny,“ dodává Dostál. 

 

Letošní rozpočet Státního fondu dopravní infrastruktury počítá s pokračováním všech klíčových dopravních staveb v Moravskoslezském kraji. Detaily zjišťoval redaktor Martin Knitl.

Vložit na svůj web

„Pokud nám samozřejmě vlastníci pozemků vyjdou vstříc, mohli bychom stavbu zahájit z hlediska její realizace v roce 2019,“ pokračuje Martin Dostál. Vykoupeno je něco přes polovinu potřebných pozemků a zatím ještě v tichosti se už spekuluje o tom, že vše skončí v některých případech i vyvlastněním. 

Velká nedočkavost panuje na Třinecku, kde zbývá dokončit poslední důležitý úsek. Už dříve nám to řekla třinecká starostka Věra Palkovská (nez.). Jde o poslední takzvanou ‚třineckou‘ stavbu na silnici I/68 Třanovice – Nebory. 

„Od pana ministra dopravy vím, že už jsou tam jenom dva vlastníci pozemků, kteří zatím neprodali, nebo je tam s nimi problém, a kdyby tomu tak nebylo, už dávno se tam staví. Ze strany Ředitelství silnic a dálnic už je vybrán zhotovitel, jsou nachystány peníze, připravena je smlouva,“ uvedla Palkovská s tím, že potřebné finance jsou vyčleněné až do roku 2020. 

Stejně tak i pro obchvat Frýdku-Místku. S penězi ale až od roku 2019 se počítá u stavby obchvatu Karviné. 

Autor:  Martin Knitl
Pořad: Zprávy  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: každou hodinu  |  Délka pořadu: 4 minuty  
 

Nové články v rubrice

Moravskoslezský kraj
  Stav vozovky: námraza, D48-64,8 km
  Stav vozovky: sníh na vozovce, D1-354,0 km
  D1, mezi km 359 a 356.9, ve směru Praha, práce na silnici, zúžená vozovka na jeden jízdní pruh, Od 18.01.2018 14:25 Do 02.04.2018 23:59, havarijní stav vozovky

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace