Lávka přes rychlostní cestu v Třinci je hotová. Pro místní znamená obrovskou úlevu

Nová třinecká lávka přes rozestavěný obchvat. V pozadí Těšínské Beskydy - Foto: Iva Havlíčková

Nová třinecká lávka přes rozestavěný obchvat. V pozadí Těšínské BeskydyFoto: Iva Havlíčková

V Třinci dokončili stavbu lávky přes budoucí obchvat města. Právě nová silnice přeřízla část města Nebory a bez lávky by lidé museli například na autobus chodit zdlouhavými trasami.

Nový most pro pěší sice byl původně součástí výstavby obchvatu, kvůli úsporám ho ale silničáři z plánů vyškrtli. Město se proto rozhodlo, že lávku vybuduje samo a nakonec se radnici na stavbu podařilo získat i dotaci. 

„Vedení města pochopilo, že tady by byla situace velmi tíživá. Sem na zastávku chodí lidé ze vzdálenějších částí města. Kdyby ta lávka nebyla, museli bychom to obcházet o kilometr dál. Už tak je ta vzdálenost, co chodí lidé na autobus, asi dva a půl kilometru,“ říká zastupitel Adolf Bolek (Osobnosti pro Třinec). 

Lávka je přes tři metry široká a 55 metrů dlouhá. Místní se dnes odpoledne na lávce sejdou, aby její otevření oslavili. 

Pořad: Dobré ráno  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: každý den 05:00  |  Délka pořadu: 240 minut  
 

Nové články v rubrice

Moravskoslezský kraj
  Od 25.6.2017 15:50 do 18:55; v ulici Bezručova v obci Bohumín okres Karviná; nehoda; cyklisté na vozovce; jízdní pruh uzavřen; nehoda cyklisty se zraněním. Na místě ZZS a PČR.
  Od 25.6.2017 15:10 do 17:15; na silnici 4774 v obci Morávka okres Frýdek-Místek; nehoda; 2 havarovaná vozidla; OA x Traktor bez zranění.
  Od 25.6.2017 15:05 do 17:10; v ulici Dolní v obci Šilheřovice okres Opava; před střední hotelovou školou.; nehoda; 2 havarovaná vozidla; bez zranění.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace