Lokální topeniště znečišťují ovzduší i v Polsku

Lokální topeniště se na znečištění ovzduší podílejí velkou měrou (ilustr. foto archiv) - Foto: F. Tichý

Lokální topeniště se na znečištění ovzduší podílejí velkou měrou (ilustr. foto archiv)Foto: F. Tichý

Rozptylové podmínky v Moravskoslezském kraji se vrátily k normálu. Už včera klesaly hodinové koncentrace polétavého prachu v ovzduší a dnes byly na všech měřících stanicích podlimitní.

Špinavý vzduch ale trápí Ostravsko dlouhodobě. Podobné je to na druhé straně česko-polské hranice. Zaznělo to mimo jiné v Ostravě na společném setkání českých a polských neziskovek, které se zabývají životním prostředím. Akci včera a dnes pořádalo ostravské Čisté nebe. 

Například Sylwia Kowalska z Polského ekologického klubu upozornila, že i na pravém břehu řeky Olše se hodně mluví o špatném topení v domácnostech. 

„Lidi je potřeba poučit, ale také jim dát řešení. Bude dobře, když jim problém vysvětlíme, ale na druhou stranu – když nebudou mít peníze na kvalitní topivo, třeba uhlí nebo dřevo, situace se nezmění. U nás je to problém,“ poznamenala Kowalska. 

Pořad: Zprávy  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: každou hodinu  |  Délka pořadu: 4 minuty  
 

Nové články v rubrice

Moravskoslezský kraj
  Od 21.2.2018 18:00 do 20:05; v ulici Těšínská v obci Ostrava; u ČS Shell; nehoda; 2 havarovaná vozidla; DN 2 OA bez zranění
  Od 21.2.2018 17:40 do 19:45; v ulici Podzámčí v obci Ostrava; na tramvajovém přejezdu; nehoda autobusu; uzavřeno; TRAMVAJ + OA, na místě HZS a PČR, vykolejená tramvaj, bez zranění
  Od 21.2.2018 17:00 do 19:05; v ulici tř. Těreškovové v obci Karviná; nehoda; 2 havarovaná vozidla; 2 OA bez zranění

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace