Malí pacienti klimkovického sanatoria vypouštěli zpět do přírody zachráněné živočichy

Vypouštění zachráněných dravců v klimkovických lázních - Foto: Stanislav Janalík

Vypouštění zachráněných dravců v klimkovických lázníchFoto: Stanislav Janalík

Nemocné děti v Klimkovicích si vyzkoušely, jaké je to dát znovu svobodu poraněným živočichům. Záchranná stanice v Bartošovice jim tak umožnila, aby si pohladily třeba i dravce, které znají často jen z obrázků.

„Když jsem tady před tři čtvrtě rokem rehabilitoval, věděl jsem, že jsou tady i nemocné děti. A napadlo mne, že pro ně musím něco udělat,“ říká ornitolog Otakar Zavalský. 

Před sebou má několik krabic se zachráněnými živočichy. „V přepravce je veverka a v deseti krabicích jsou dravci, sovy a pěvci. Všichni jsou na ten návrat připraveni výborně,“ dodává s úsměvem. 

 

Malí pacienti klimkovického sanatoria za sebou mají netradiční hodinu přírodopisu. Reportáž z vypouštění dravců zpět do přírody natočil redaktor Stanislav Janalík.

Vložit na svůj web

Pak už obklopen dětmi otevírá jednu z krabic, ze které už vykukuje sova. A po krátkém představení jednotlivých živočichů dochází k jejich vypouštění. 

Děti jsou zvědavé, stále více se blíží ke krabicím a ti nejodvážnější pak sami mají možnost ptáky vypustit. „Drž ho oběma rukama kolem těla přes křídla, ale nemačkej. A až řeknu raz, dva, tři, teď, tak ho pusť,“ instruuje ornitolog děti. 

„Bylo to super, hodně se mi to líbilo. Tak blízko k dravci jsem asi nikdy neměla, fakt super zážitek,“ usmívá se třináctiletá Daniela, která si vypouštění dravců do volné přírody vlastnoručně vyzkoušela. 

V klimkovickém sanatoriu to bylo letos poslední vypouštění zachráněných živočichů, ale ornitolog Otakar Zavalský plánuje, že se sem vrátí zase v příštím roce.  

Pořad: Dobré odpoledne  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: každý den 14:00  |  Délka pořadu: 300 minut  
 

Nové články v rubrice

Moravskoslezský kraj
  Od 24.10.2017 11:10 do 13:15; na silnici 441 u obce Odry okres Nový Jičín; nehoda; Havárie OA do mostu se zraněním
  D1, mezi km 332.5 a 332.3, ve směru Praha, práce na silnici, pravý jízdní pruh uzavřen, Od 24.10.2017 11:45 Do 24.10.2017 18:00, Pozor!, Oprava svodidel po dopravní nehodě, údržba a opravy svodidel, zdroj: ...
  Od 24.10.2017 10:45 do 12:50; na silnici 451 u obce Karlovice okres Bruntál; nehoda; OA x NA, bez zranění

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace