Marie Rottrová po letech natočila ve studiu Českého rozhlasu Ostrava novou píseň

Zpěvačka Marie Rottrová v rozhlasovém Studiu 1 - Foto: František Tichý

Zpěvačka Marie Rottrová v rozhlasovém Studiu 1Foto: František Tichý

Marie Rottrová se po letech vrátila do nahrávacího studia Českého rozhlasu Ostrava. Legenda české popmusic nazpívala novou píseň, která se objeví na albu ostravské kapely Nedivoč.

„Když Marie Rottrová řekne, jestli by jí někdo nesložil píseň – to je pro autora taková výzva! Takže jsem složil píseň a přijela do Českého rozhlasu. Jsem moc rád,“ říká frontman ostravské kapely Nedivoč Jiří Krhut. 

Marie Rottrová ani po letech nezapře, jak silné pouto ji váže k rodnému městu i nahrávacím studiím Českého rozhlasu Ostrava. „Je to návrat po hodně dlouhé době. A když mi Jirka nabídl písničku s tím, že ji klidně můžu natočit někde v Praze, tak říkám ne, musím to natočit v Ostravě. Protože chci zase zažít tu atmosféru ostravského studia. Mi se tady vždycky strašně dobře natáčelo, natočila jsem tady většinu svých největších hitů a písniček,“ říká zpěvačka. 

 

Do nahrávacího studia ostravského rozhlasu se po letech vrátila legenda naší hudební scény. Marie Rottrová nazpívala s kapelou Nedivoč novou píseň. Podrobnosti – redaktor Stanislav Janalík.

Vložit na svůj web

Dodnes přitom někdejší úřednice vzpomíná na první nahrávání, které je pro ni pořád noční můrou. „Byla to písnička Feferony od Františka Trnky a já jsem vlastně poprvé natáčela. A když jsem se slyšela, tak jsem si říkala, panebože, já mám tak příšerný hlas! Odcházela jsem s velmi smíšenými pocity a spíš jako spráskaný pes,“ vzpomíná. 

Jak dokazuje její dlouhá kariéra, její obavy se nakonec nenaplnily. Písněmi jako Řeka lásky, Kůň bílý nebo Lásko voníš deštěm se nesmazatelně zapsala do historie české popmusic. Ani po několikaleté odmlce jí už dnes z nahrávání ve studiu kolena nerozklepou. 

Hudebník Jiří Krhut (vpravo) - Foto: František Tichý

Hudebník Jiří Krhut (vpravo)Foto: František Tichý

„Natáčení mě nestresuje, protože to je takový ten hudební průmysl, opravdu výroba písničky. Šoubyznys začíná až na jevišti, ale ve studiu je to výroba. A té člověk musí věnovat nějaký čas a trpělivost a prostě vydat ze sebe to nejlepší,“ dodává Marie Rottrová. 

Jiří Krhut i s kolegy z kapely po pár hodinách získali hrubou nahrávku. Novou písničku teď čekají finální úpravy a mix. Následně si ji poslechne i sama Marie Rottrová. „Jirka slíbil, že mi pošle do e-mailu empétrojkou výsledek. Tak se na to moc těším. Samozřejmě se vždycky poslouchám kriticky, to jinak nejde,“ připomíná. 

K hudebním fanouškům by se píseň měla dostat do několika týdnů. „Čekal jsem někdy před Vánocemi, ale nechci to udivočit, od toho jsme kapela Nedivoč. A pokud to nevyjde, tak hned v prvním měsíci, tedy v lednu. A pak máme křest,“ dodává Jiří Krhut s tím, že na novém albu kapely Nedivoč se objeví i další hosté jako Ondřej Ruml, František Segrado nebo Ester Kočičková.  

Zpěvačka Marie Rottrová v rozhlasovém Studiu 1 - Foto: František TichýMarie Rottrová a kapela Nedivoč - Foto: František Tichý

Pořad: Dobré odpoledne  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: každý den 14:00  |  Délka pořadu: 300 minut  
 

Nové články v rubrice

Moravskoslezský kraj
  Srážky: přeháňky, Petřvald
  ulice Slezská, Štěpánkovice, okr. Opava, práce na silnici, uzavřeno, Od 26.03.2018 10:00 Do 28.03.2018 14:00
  ulice Šubertova, Moravská Ostrava a Přívoz, Ostrava, uzavřeno, práce na inženýrských sítích, Od 27.03.2018 06:00 Do 30.03.2018 19:00, úplná uzavírka ulice Šubertovy v křižovatce s ul. Stodolní, Objížďka ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace