Mezi dálnicí a železnicí v Bohumíně vznikne nový lesopark

Lesopark Na Panském; vizualizace - Foto:  Bohumín

Lesopark Na Panském; vizualizaceFoto:  Bohumín

Mezi továrními komíny a průmyslovými halami v Bohumíně vyroste další kus zeleně. Radnice tam chce mít nový lesopark s mokřady a tůňkami. Město dlouhodobě sužuje smog a radnice doufá, že park pomůže zlepšit ovzduší.

Nový lesopark by v Bohumíně chtěli založit do pěti let. Vyrůst by měl v lokalitě nazývané Na Panském. Druhá zelená plíce města vznikne v místech současné orné půdy za dálničním přivaděčem a železnicí. 

„Místo pole tady vzniknou mokřady, tůňky, přes které povedou různé dřevěné můstky. Než to všechno vyroste, určitě to několik desítek let potrvá, takže těšit se z toho budou naše děti, vnoučata. Snad ocení, že uprostřed průmyslu vyrostl takový další kus zeleně,“ říká mluvčí bohumínské radnice Lucie Kolková. 

 

V Bohumíně natáčela reportérka Andrea Čánová.

Vložit na svůj web

Chybět nebudou ani drobné stavby z přírodních materiálů, jako jsou altánky, přístřešky nebo informační tabule. Prostor doplní chodníčky a cyklostezky, v plánu je i jednoduchý mobiliář, například odpočinková mola, mostky, lavičky a odpadkové koše. 

„Nám by se to určitě líbilo. Bydlíme tady kousek, takže pro nás by to bylo super. Určitě na výlety s dětmi, rádi chodíme do přírody,“ říká paní Anna, matka dvou malých dětí. „Je tady všude smog, takže by to mohlo pomoci pročistit ovzduší,“ dodává. 

Náklady na nový lesopark radnice odhaduje na desítky milionů korun. Jeho založení je naplánováno do tří etap a mohlo by začít už za tři roky. 

Lesopark Na Panském; vizualizace - Foto:  Bohumín

Lesopark Na Panském; vizualizace - Foto:  Bohumín

Pořad: Dobré odpoledne  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: každý den 14:00  |  Délka pořadu: 300 minut  
 

Nové články v rubrice

Moravskoslezský kraj
  Od 22.1.2018 12:45 do 13:45; v ulici Okružní v obci Rýmařov okres Bruntál; nehoda; DN dvou OA, bez zranění, s opatrnosti průjezdné, policie jede na místo
  Od 22.1.2018 12:15 do 14:20; v ulici Havlíčkova v obci Český Těšín okres Karviná; s ul. Střelniční; nehoda; 2 havarovaná vozidla; 2 OA bez zranění
  Od 22.1.2018 12:05 do 14:10; na silnici třídy I u obce Bystřice okres Frýdek-Místek; nehoda; havarované vozidlo; havárie OA, bez zranění

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace