Možná stavba velkého zábavního parku Plopsa rozděluje obyvatele Bílovce

Bílovecké náměstí - Foto: Naďa Čvančarová

Bílovecké náměstíFoto: Naďa Čvančarová

Dvě hodiny se přeli zastánci a odpůrci stavby obřího zábavního parku v Bílovci. Radnice svolala veřejné jednání před čtvrtečním rozhodnutím zastupitelstva. Velká budova zábavního centra s vodními atrakcemi nebo horskou dráhou je podle jedné strany nadějí na rozvoj, podle druhé naopak ohrožením klidného života v malém městě.

Odpůrci výstavby se k názoru nestavět hlásili v přeplněném sále bílovecké knihovny poměrně hlasitě. Zábavní komplex by představoval 17 metrů vysokou halu o rozloze větší než fotbalové hřiště a stát by měl v průmyslové zóně u výpadovky k dálnici. 

„Nám to přijde jako vyloženě megalomanský projekt, který na tak malé město nepatří. Ty parky, které dnes stojí v Holandsku a Belgii, jsou ve výrazně větších městech, navíc jsou opravdu na okrajích měst,“ vysvětluje iniciátor podpisové akce proti parku Michal Krchňák. 

Dodává, že další stovky aut s návštěvníky denně by ve špičce město zahltily. „Rozhodně jsme proti tomu, aby se něco schvalovalo teď pod velkým tlakem, kdy se nám podporovatelé snaží říct, že je to buď a nebo,“ naráží Michal Krchňák na druhého zájemce, který by v průmyslové zóně postavil halu se strojírenskou výrobou. 

 

Zastánci pro a proti se sešli na veřejném jednání. Jak to na něm vypadalo, řekne redaktor Michal Polášek.

Vložit na svůj web

To podnikatel Libor Klapetek naopak stavbu zábavního centra podporuje. Před týdnem předal na radnici své archy se 115 podpisy. „Zde přijedou lidé a přijedou do jednoho místa. Pak záleží na nás podnikatelích, jestli dokážeme vytáhnout tyto lidi ven. A já za sebe věřím, že ano. Může to urychlit celý vývoj Bílovce,“ míní Klapetek. 

Nadnárodní firma chce v Česku postavit tři velké zábavní parky pod střechou s návštěvností až 3,5 tisíce lidí denně. V Bílovci už o centru jednali na podzim a zastupitelé tehdy smlouvu s investorem neschválili. Radní to teď zkouší podruhé a nedávno vyhlásili nabídku pozemků k prodeji. Zatím ale bez odezvy. 

„Pokud se nepřihlásí žádný zájemce, v tomto případě provozovatelé toho zábavního parku Plopsa, tak de facto nebude o zábavním parku Plopsa jednat, protože nebudeme mít toho partnera na jednání,“ upozorňuje na možná zbytečně rozjitřené emoce v Bílovci starosta Pavel Mrva (ČSSD), který patří k zastáncům stavby parku. 

Rozhodne se ve čtvrtek v pravé poledne, kdy je uzávěrka termínu pro podání nabídek. Pokud se investor ozve, bude se podobně vyostřená debata zřejmě opakovat při odpoledním jednání zastupitelstva. 

Pořad: Zprávy  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: každou hodinu  |  Délka pořadu: 4 minuty  
 

Nové články v rubrice

Moravskoslezský kraj
  Od 22.2.2018 12:35 do 14:40; v ulici Hradišťská v obci Těrlicko okres Karviná; nehoda; 2 havarovaná vozidla; bez zranění
  Od 22.2.2018 12:25 do 14:30; na silnici 57 u obce Úvalno okres Bruntál , délka 867m; objízdná trasa přes obec Úvalno - silnice č. 460; nehoda, doprava odkloněna po objízdné trase; neprůjezdný pruh, 2 ...
  Od 22.2.2018 11:45 do 13:50; v ulici Opavská v obci Krnov okres Bruntál; u čp. 43.; nehoda; 2 havarovaná vozidla; bez zranění

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace