Na 20 místech v Orlové jsou nové stojany se sáčky na psí exkrementy

Ilustrační foto - Foto: Jaroslava Mannová

Ilustrační fotoFoto: Jaroslava Mannová

Orlová rozšiřuje služby pro pejskaře. Technické služby rozmístily na 20 místech stojany se sáčky, do kterých mohou uklidit hromádky po svých psech. Město tak reaguje na stížnosti lidí, kterým se nelíbily znečištěné ulice a parky.

Sedmašedesátiletý pan Zdeněk Kovařík má v penzi čas na procházky a s lidmi, kteří po svých psech neuklízejí, moc dobré zkušenosti nemá. „Po těch malých to většinou sbírají, ale po těch velkých ne. Vidět je to hlavně v zimě,“ říká pan Kovařík. 

Třiatřicetiletá Barbora po svém pejskovi hromádky poctivě uklízí. Ale ví, že ne všichni pejskaři to dělají také. „To říká vždycky přítel, že když jde uklízet po našich psech, tak vždycky šlápne do cizího. Vždycky ho to vytočí,“ dodává. 

 

V Orlové mezi pejskaři natáčela reportérka Andrea Čánová.

Vložit na svůj web

Když přijde pejskař na radnici v Orlové zaplatit poplatek, automaticky dostane zásobník se sáčky. Nově teď radnice rozmístila v ulicích, hlavně na sídlišti i stojany, kde si lidé mohou sáčky vzít. 

„Hlavní problém je na sídlišti, protože pejsků ve městě celkem podstatně přibylo. A jestli chceme skloubit pejskaře a malé děti, které samozřejmě chtějí běhat po trávníku, tak je třeba, abychom se k sobě všichni chovali tak, jak bychom chtěli, aby se lidé chovali k nám. Takže uklízet po sobě,“ říká starosta Tomáš Kuča (ČSSD). 

Připouští, že když se stojany v Orlové objevily, sáčky nezvykle rychle zmizely. „Někteří naši spoluobčané si myslí, že ty sáčky jsou i pro jiné účely, takže v první fázi sáčky ubývaly celkem rychle. Můžu říct, že teď už se to stabilizovalo a není to tak častým jevem,“ dodává starosta. 

Město na svém území eviduje 3 tisíce psů. 

Pořad: Zprávy  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: každou hodinu  |  Délka pořadu: 4 minuty  
 

Nové články v rubrice

Moravskoslezský kraj
  ulice U Státní hranice, Karviná, okr. Karviná, uzavřeno, stavební práce, Od 25.09.2017 07:00 Do 31.10.2017 15:00, Úplná uzavírka ul. U Státní hranice v Karviné-Ráji z důvodu překopu a uložení kanalizační ...
  ulice Fryštátská, Karviná, okr. Karviná, stavební práce, zúžená vozovka na jeden jízdní pruh, Od 20.09.2017 07:00 Do 30.10.2017 16:00, Částečná uzavírka ul. Fryštátská u domu čp. 191 v Karviné-Fryštátě ...
  ulice Žofie Podlipské, Moravská Ostrava a Přívoz, uzavřeno, práce na inženýrských sítích, Od 20.09.2017 00:00 Do 20.10.2017 23:59, z důvodu realizace stavby "Odkanalizování Přívozu do ÚČOV, Objížďka - ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace