Nehoda trolejbusu v Opavě: Policie zjišťuje, jak se mohl trolejbus jen tak rozjet

Nehoda trolejbusu v Opavě - Foto:  HZS Moravskoslezského kraje

Nehoda trolejbusu v OpavěFoto:  HZS Moravskoslezského kraje

Opava zažila včera kolaps hromadné dopravy. Mohla za to zvláštní nehoda trolejbusu na tamní Hlučínské ulici. Přímo na točně vozidlo doslova zdemolovalo zděnou zastávku. Máme podrobnější informace.

Řidič trolejbusu policistům řekl, že se vůz z neznámých důvodů samovolně rozjel. Po pár metrech srazil dělníka, který tam upravoval nástupní plochu a skončil zabořený v zastávce. Pro dělníka s poraněnou hlavou a hrudníkem přiletěl vrtulník. 

„Naše jednotka se postarala o vypnutí elektrické energie v tom přístřešku, zastavení tekoucí vody, která byla poškozena nárazem trolejbusu, a o vyklizení sutě,“ popsal činnost hasičů vyšetřovatel Petr Serafín. 

Zpočátku hasiči nevěděli, zda uvnitř v budově, která slouží jako odpočinkové místo pro řidiče, někdo není. To se ale nakonec nepotvrdilo a dalším štěstím bylo, že nikde nebyli ani žádní cestující. Co se stalo, nechtěli další z dělníků říci. 

 

Na místě nehody trolejbusu natáčel reportér Martin Knitl.

Vložit na svůj web

Jednu z nejstarších zastávek na opavských točnách bude nutné zřejmě zbourat, poškození je velké. „Uvidíme, co na to řekne statik, ale s největší pravděpodobností budeme muset stavět znovu,“ odhadl ředitel Městského dopravního podniku Opava Jaromír Walaski. 

Jaká bude v Opavě celková škoda na poničeném vozidle a odepsané zděné zastávce, ukáže další vyšetřování. A také, jak se mohl trolejbus jen tak rozjet. 

V tomto týdnu šlo už o druhý vážný incident spojený s trolejbusy. V úterý v podvečer v centru Ostravy zemřela po střetu s trolejbusem 65letá chodkyně. Magistrát poté potvrdil, že obětí nehody se stala dlouholetá ředitelka ostravského archivu Blažena Przybylová. 

Autor:  Martin Knitl
Pořad: Dobré ráno  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: každý den 05:00  |  Délka pořadu: 240 minut  
 

Nové články v rubrice

Moravskoslezský kraj
  Srážky: přeháňky, Petřvald
  Od 22.3.2018 17:45 do 19:45; D1 - 331.6km na trase Lipník nad Bečvou - Polsko (st. hranice); nehoda nákladního vozidla; překážka na vozovce, průjezd se zvýšenou opatrností; 2 havarovaná vozidla; OA x ...
  D1, mezi km 331 a 331.2, ve směru Bohumín – PL, nehoda, neprůjezdná zpevněná krajnice, Od 22.03.2018 17:47 Do 22.03.2018 19:30

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace