Nové umístění tržnice budí u Ostravanů rozpaky

Nové umístění ostravské tržnice - Foto: František Tichý

Nové umístění ostravské tržniceFoto: František Tichý

Městská tržnice v Ostravě se přestěhovala. Nově slouží stánkařům prostor před pavilonem A na Černé louce. Je to kousek od frekventované zastávky tramvají Výstaviště.

Tržnice spadá pod městskou společnost Ostravské výstavy a podle ní měli lidé o nákupy na původním místě malý zájem. Teď tam zřejmě budou veřejné toalety, místa pro auta a příležitostné kulturní akce. 

Prvním zbožím na novém tržišti jsou vánoční stromy. „Tady je to poprvé. Chtěli jsme prodej rozšířit, ale lidé nejsou zvyklí. Podle toho to taky vypadá,“ říká revírník Ostravských městských lesů Tomáš Šlonc. 

Místo podle něho není úplně ideální. „Řekl bych, že je to trochu z ruky. Dostupnost osobním vozem je přes Černou louku složitá, špatně se v centru parkuje, takže musíte s tím stromkem někam dojít. Ale uvidíme, je to tady poprvé,“ dodává. 

 

Ostravskou městskou tržnici lidé nově najdou před hlavním vchodem na výstaviště Černá louka. Stávající tržnici nakupující moc nevyužívali, i ta nová ale budí rozpaky. Podrobnosti zjišťovala redaktorka Petra Sasínová.

Vložit na svůj web

Výhrady k novému umístění tržnice má také například obyvatelka Ostravy Erika Moškořová. „Řekla bych, že to tady není moc vhodné. Je to na očích a zaclání vstupu do hlavní výstavní budovy,“ míní paní Moškořová. 

„Nejlepší tržnice byla na Masarykově náměstí,“ má jasno paní Františka Vaňková. 

Podle ředitele společnosti Ostravské výstavy Karla Burdy jde zatím o zkušební provoz. „Je to průzkum bojem, není to nic definitivního. Je to s minimálními náklady, protože jsme použili klece ze staré tržnice. V této chvíli není ani zastřešená, protože nemáme ten milion, který by to stálo,“ vysvětluje Burda. 

Stříšky mají nad sebou pouze prodejci. Do pestrobarevných kójí se jich vejde pětadvacet. Původní kruhová budova zůstane stát. 

„Co tam vznikne určitě, veřejné WC pro návštěvníky Černé louky, protože dnes tady takové zařízení není. Zbytek bude použitelný k všem možným aktivitám – od kultury, po zaparkování aut," dodává Burda. 

Na novém tržišti by se zatím kromě stromků měli prodávat také kapři. 

Nové umístění ostravské tržnice - Foto: František Tichý

Autor:  Petra Sasínová
Pořad: Dobré ráno  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: každý den 05:00  |  Délka pořadu: 240 minut  
 

Nové články v rubrice

Moravskoslezský kraj
  D1, mezi km 339 a 339.3, ve směru Bohumín – PL, práce na silnici, jízdní pruh uzavřen, Od 25.04.2017 07:00 Do 25.04.2017 09:00, , údržba a opravy vozovek, zdroj: ŘSD
  silnice III/4726 (ulice Petřvaldská) - ulice Petřvaldská, Havířov, okr. Karviná, práce na silnici, Od 24.04.2017 16:40 Do 28.04.2017 19:00
  Okrajová, v katastru obce Hlučín, okr. Opava, uzavřeno, stavební práce, Od 20.04.2017 00:00 Do 02.05.2017 23:59, provádění rekonstrukce plynovodu, Objížďka - bez rozlišení, obousměrná: ulice Okrajová ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace