Pan Ondřej z Frenštátu má díky projektu Ježíškova vnoučata nového společníka

Pan Ondřej Plesl z frenštátského domova Hortenzie má nového společníka. Rádio dostal od Ježíškova vnoučete až z Německa - Foto: Martin Knitl

Pan Ondřej Plesl z frenštátského domova Hortenzie má nového společníka. Rádio dostal od Ježíškova vnoučete až z NěmeckaFoto: Martin Knitl

Projekt Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata stále plní přání osamělých seniorů. Jedno z nich i panu Ondřejovi z Domova Hortenzie ve Frenštátu pod Radhoštěm. Velmi si přál vlastní rádio, které by mu dělalo společníka. Dárce se našel velmi rychle – a dokonce až v Německu.

Pan Ondřej Plesl žije v domově ve Frenštátu už dlouho. Podle toho, co jsme zjistili, neměl žádnou návštěvu minimálně deset let. „Proto jsem si říkal, že by bylo dobré rádio,“ vysvětlil. 

A když přišel balíček s rádiem v retro stylu, nevěřil, že mu někdo splnil přání během několika dnů. „Vůbec jsem tomu nevěřil. Úplně mi to vyrazilo dech,“ dodal pan Ondřej. 

 

Pan Ondřej Plesl z Domova Hortenzie ve Frenštátu pod Radhoštěm si přál vlastní rádio, které by mu dělalo společníka. Ježíškova vnoučata přání splnila. Ve Frenštátě natáčel redaktor Martin Knitl.

Vložit na svůj web

Dárcem byl pan Alexandr Muszela, který žije v Mnichově. Oba dva jsme propojili aspoň telefonicky. „Udělal jste mi obrovskou radost, byl jsem štěstím bez sebe,” děkoval pan Ondřej na dálku. 

A když už pan Ondřej rádio dostal a má rád písničky, přidali jsme během natáčení ještě jedno překvapení. Více uslyšíte v reportáži. 

Ježíškova vnoučata - Foto: Aleš Vavřík

Autor:  Martin Knitl
Pořad: Dobré odpoledne  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: každý den 14:00  |  Délka pořadu: 300 minut  
 

Nové články v rubrice

Moravskoslezský kraj
  Srážky: přeháňky, Petřvald
  ulice Slezská, Štěpánkovice, okr. Opava, práce na silnici, uzavřeno, Od 26.03.2018 10:00 Do 28.03.2018 14:00
  ulice Šubertova, Moravská Ostrava a Přívoz, Ostrava, uzavřeno, práce na inženýrských sítích, Od 27.03.2018 06:00 Do 30.03.2018 19:00, úplná uzavírka ulice Šubertovy v křižovatce s ul. Stodolní, Objížďka ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace