Ponožky, písničky z mládí nebo návštěva divadla. Ježíškova vnoučata spouští registraci

Projekt Ježíškova vnoučata v roce 2016 - Foto: Olga Štrejbarová

Projekt Ježíškova vnoučata v roce 2016Foto: Olga Štrejbarová

Můžete koupit dárek za pár korun. Nebo jen někomu věnovat hodinu svého času a jít s ním třeba na procházku. Pokud chcete potěšit opuštěné seniory, můžete se zapojit do projektu Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata. Ten startuje právě v pondělí. Je to celorepubliková akce a radost tak můžete udělat i někomu z vašeho okolí. Registrace se spustí 13. 11. v 13:11 na www.jeziskovavnoucata.cz.

Tím, že pracuji v České televizi, tak bych mohla třeba zprostředkovat setkání s někým z mých kolegů, případně bych mohla dotyčného seniora v uvozovkách protáhnout zákulisím a ukázat mu, jak to tady funguje,“ nabízí dárek Tereza Stárková z České televize. I ta během pondělí usedne k počítači a bude se registrovat na www.jeziskovavnoucata.cz

Ježíškova vnoučata
Projekt vznikl v roce 2016. Novinářka Olga Štrejbarová si při natáčení uvědomila, že opuštění lidé tvoří až třetinu obyvatel domovů pro seniory. Vánoční dárek nedostali i roky a období svátků pro ně bylo spíš časem prázdnoty. Rozhodla se to pro změnit. Během loňských Vánoc se skupině dobrovolníků, nadšenců a přátel podařilo splnit zhruba 600 přání. Loni na jaře zaujal projekt Český rozhlas, který je teď v úzkém kontaktu se sociálními pracovníky domovů, kteří sepisují s klienty jejich přání.

Jak na samotnou registraci vysvětlila Dana Josefová z týmu Ježíkových vnoučat. „Vyberete si, jestli chcete seniorovi věnovat dárek nebo zážitek. Když na to klikneme, je možné filtrovat také podle krajů,“ popsala. 

Když vybereme dárek, musíme vyplnit jméno a kontakt. Zapotřebí je také e-mail, kam přijde potvrzovací mail, ve kterém je třeba vše potvrdit.  

„Je to důležité, kdyby to chtěl napsat někdo místo vás, aby si z vás neudělali dobrý den. Když odkaz potvrdíte, přijde další mail, ve kterém už najdete kontaktní údaje konkrétního domova,“ uvedla Josefová. 

Pak už jen stačí počkat, až se ozve kontaktní osoba domova pro seniory. 

Autor:  Martin Karlík  (mkk)
Pořad: Zprávy  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: každou hodinu  |  Délka pořadu: 4 minuty  
 

Nové články v rubrice

Moravskoslezský kraj
  Srážky: přeháňky, Mosty u Jablůnkova - na vrcholu
  Srážky: přeháňky, Mosty u Jablůnkova - estakáda
  D1, mezi km 341.5 a 310, ve směru Praha, pomalu jedoucí vozidlo údržby, neprůjezdný pravý jízdní pruh, Od 19.11.2017 13:00 Do 19.11.2017 16:00, údržba a opravy mostů, zdroj: ŘSD

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace