PPL nebo Česká pošta? Testovali jsme doručování zásilek před Vánocemi

Český rozhlas testoval doručování zásilek před Vánocemi - Foto:  Český rozhlas

Český rozhlas testoval doručování zásilek před VánocemiFoto:  Český rozhlas

Český rozhlas otestoval velké přepravní společnosti. Naši reportéři si z různých koutů Česka vzájemně poslali hned 16 balíků. Využili přitom nabídky České pošty a společnosti PPL, které garantují doručení do druhého dne. Ze srovnání vyšel hůř největší český přepravce, který polovinu zásilek doručil i přes vyšší cenu za službu se zpožděním. Například v Ostravě se čekání na balík protáhlo o několik dní.

Kolegyně reportérka Jitka Englová poslala z Klatov do Ostravy dva balíky. Jeden Českou poštou a druhý společností PPL. V opačném směru jsem stejný pokus udělal já. 

Odeslání obou balíků trvalo v Ostravě i v Klatovech zhruba 15 minut. Zatímco do Klatov dorazily oba ostravské balíky hned na druhý den, v Ostravě to byl pouze jediný. 

 

Reportéři Českého rozhlasu si v minulém týdnu vzájemně poslali 16 balíků. Doručování mezi Ostravou a Klatovy testoval reportér Stanislav Janalík.

Vložit na svůj web

S trasou Klatovy – Ostrava poprala hůř Česká pošta. Zatímco v opačném směru bylo vše bez problémů, zásilka do Ostravy se podle záznamu na internetových stránkách České pošty na ostravské pobočce objevila až v pondělí 11. prosince. 

Státní firma sice garantuje dodání balíku do ruky do druhého dne, možné zdržení ale nevylučuje. „V momentě, kdy těch balíků se sešlo více, než byla aktuální kapacita toho depa, tak samozřejmě mohlo dojít ke zpoždění,“ vysvětluje mluvčí České pošty Matyáš Vitík. 

Čtěte také: Český rozhlas testoval doručování zásilek před Vánocemi. Pošta dodala včas jen polovinu

V praxi se navíc ukázalo, jak klíčovou roli při podání balíků do ruky hraje telefonní číslo adresáta, které jsme v Klatovech vynechali. V mém domě totiž nefungovaly zvonky, a i když jsem byl v pondělí i úterý doma, nikdo mne nekontaktoval. 

NAPIŠTE NÁM
Máte špatnou zkušenost s doručováním balíků? Zajímají nás hlavně případy, kdy jste uspěli s reklamací. Napište nám na e-mail irozhlas@rozhlas.cz.

Na internetových stránkách České pošty sice stojí, že adresát nebyl zastižen. Když se ale dívám do své poštovní schránky, tak v ní kromě staršího dopisu žádný lístek o jakékoliv zásilce není. 

Vzhledem k situaci jsem tak musel kontaktovat Českou poštu a doručení zásilky dořešit.  

Pořad: Zprávy  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: každou hodinu  |  Délka pořadu: 4 minuty  
 

Nové články v rubrice

Moravskoslezský kraj
  Stav vozovky: námraza, D1-369.5
  D56, mezi km 47.1 a 45.8, ve směru Ostrava, zvěř na vozovce, Od 22.01.2018 22:53 Do 22.01.2018 23:53, velké stádo srn na vozovce.
  silnice I/48, v katastru obce Starý Jičín - v katastru obce Šenov u Nového Jičína, okr. Nový Jičín, práce na silnici během dne, Od 23.01.2018 07:00 Do 26.01.2018 17:00, kácení stromů a ořezu dřevin

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace