Přes 112 tun surového tabáku objeveného v Horní Suché zlikvidují celníci

Nakládání tabáku - Foto: Iva Havlíčková

Nakládání tabákuFoto: Iva Havlíčková

Moravskoslezští celníci budou i dnes pokračovat v likvidaci rekordního množství tabáku. Odhalili ho při razii v průmyslových halách na Karvinsku. Ležel tam ve stovkách krabic, pytlů i volně na zemi. A k jeho vlastnictví se nikdo nehlásil. Více než 100 tun neznačeného tabáku postupně celníci za pomocí hasičů převážejí do drtičky v Ostravě.

Celníci našli tabák v průmyslovém areálu na okraji Horní Suché. Je tady několik hal a ve dvou z nich se tabák skladoval. V pytlích, krabicích i jen tak volně. 

„Celkem se jednalo o 112 tun surového tabáku. Momentálně se nakládá do kontejnerů. Práce je určitě na celý týden,“ ukazuje mluvčí moravskoslezských celníků Pavla Zdobnická. 

 

V Horní Suché natáčela reportérka Iva Havlíčková.

Vložit na svůj web

Naložené kontejnery se odvážejí do odpadové společnosti v Ostravě. „Tam bude tabák drcen a pak poputuje do cementárny v Hranicích, kde poslouží k výhřevu,“ upřesňuje Zdobnická. 

Celníci zásobu surového tabáku našli v podstatě náhodou. Při kontrole nelegálního zaměstnání cizinců na to upozornil jejich pes. 

„Jednalo se o firmu z Polska, která si tuto halu pronajala. Ale nedokázali jsme, ani jsme vlastně neprokázali vlastníka tohoto zboží,“ dodává mluvčí celníků. 

Pokud by se tabák dostal na trh, přišel by stát na daních o zhruba 240 milionů korun. 

Tuny tabáku, který objevili celníci při kontrole na Karvinsku - Foto: Iva Havlíčková

Pořad: Dobré ráno  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: každý den 05:00  |  Délka pořadu: 240 minut  
 

Nové články v rubrice

Moravskoslezský kraj
  Srážky: přeháňky, Petřvald
  Od 19.3.2018 10:50 do 11:50; na silnici 48 u obce Příbor okres Nový Jičín; na nájezdu z I/58 ve směru na Nový Jičín; všechny nehody byly odstraněny, nejsou hlášeny žádné další problémy; 2 x NA bez zr ...
  Od 19.3.2018 10:00 do 11:45; na silnici 11 u obce Milotice nad Opavou okres Bruntál; všechny nehody byly odstraněny, nejsou hlášeny žádné další problémy; havárie NA s návěsem do příkopu, bez zranění, ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace