Prodejci na předváděcích akcích mají nový trik na zákazníky

Smlouva - Foto: Fotobanka stock.xchng

SmlouvaFoto: Fotobanka stock.xchng

Prodejci vymysleli nový způsob, jak vylákat peníze od zákazníků na takzvaných předváděcích akcích. I když zákon teď spotřebitele mnohem více chrání a kupní smlouvy je možné lépe vypovědět, prodejci se nové legislativě okamžitě přizpůsobili.

Nový Občanský zákoník připouští podstatnou výjimku. Pokud prodejce a zákazník uzavřou smlouvu o opravě nebo údržbě zboží například doma u zákazníka na jeho žádost, ocitá se kupující v pasti znova. 

Prodejci často právě tuto smlouvu předkládají zákazníkům hned na předváděcí akci a účtují za ni mnohem více peněz než za zboží samotné. Cílem je zbavit zákazníka práva od prodeje odstoupit, až si všechno v klidu rozmyslí. 

Autor:  Martin Knitl
Pořad: Zprávy  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: každou hodinu  |  Délka pořadu: 4 minuty  
 

Nové články v rubrice

Moravskoslezský kraj
  Od 31.5.2016 15:55 do 18:00; v ulici Nad Porubkou v obci Ostrava; u baru Jedová chýše.; nehoda; 2 havarovaná vozidla; 2 x OA bez zranění.
  Od 31.5.2016 15:40 do 17:45; v ulici V. K. Klicpery v obci Havířov okres Karviná; nehoda; 2 havarovaná vozidla; 2 x OA bez zranění.
  Od 31.5.2016 15:10 do 17:15; v ulici Vítkovická v obci Ostrava; křižovatla s ul. Železárenská.; nehoda; 2 havarovaná vozidla; překážka na vozovce, průjezd se zvýšenou opatrností; TRAM x OA, bez zraně ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2016 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace