Projekt Ježíškova vnoučata potěšil taky seniora z Oder. Pan Jan chtěl vidět, jak to chodí v moderním autoservisu

Pan Jan si prohlíží moderní motor auta - Foto: Michal Polášek

Pan Jan si prohlíží moderní motor autaFoto: Michal Polášek

Projekt Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata udělal tentokrát radost panu Janovi, který žije v domově pro seniory v Odrách. Když byl mladší, měl doma malou autodílnu. Teď si přál vidět moderní provoz autoservisu. Jeho touhu mu splnila slečna Lenka Švidrnochová, která ho naložila do svého auta a odvezla do autosalonu ve Valašském Meziříčí, kde už čekal přímo jeho majitel Radomír Kopecký.

„To je pohádka. Já jsem měl taky pořád čisté motory. Měl jsem takovou domácí malou dílnu, opravoval jsem tam většinou škodovky. Škoda Popular, to bylo první. Potom Spartaky, stovky, tisícovky,“ vzpomíná pan Jan. 

Pana Jana doprovází Dita Chudá, pracovnice Domova Odry. „Víme, že pana Jana hodně bavily opravy, že měl svoji dílničku, že měl dokonce pilotní průkaz, a že mu to strašně chybí. A ačkoliv je panu Janovi 83 let, strašně moc se zajímá o nové technologie a chtěl vidět něco nového,“ vysvětluje pracovnice domova. 

 

Reportáž v autoservise natočil Michal Polášek.

Vložit na svůj web

Nakolik se práce změnila, se podle pana Jana ani nedá vysvětlit. Odpověď na otázku, zda je spokojený, že viděl, co chtěl, je však jednoznačná: „Jé, a moc!“ 

Dárkyní tohoto zážitku návštěvy autoservisu je Lenka Švidrnochová. „Vzhledem k tomu, že se dlouho známe s rodinou Kopeckých, kteří vlastní autoservis a autosalon, tak jsem se s nimi spojila, jestli by bylo možné toto splnit. Byli nadšení a tak jsme přijeli. A jsem strašně spokojená. Je moc příjemné vidět toho člověka, jak se mu oči znovu rozjiskří. Je vidět, že ho to zaujalo a že bude mít asi na dlouhou dobu o čem přemýšlet a o čem vyprávět,“ dodává dárkyně. 

Poslední místo, kam nás Radomír Kopecký dovedl, je myčka. Právě tady končí nejen oprava auta, ale také naše návštěva, jejíž průběh jsme v reportáži zaznamenali – poslechněte si ji. 

Ježíškova vnoučata - Foto: Aleš Vavřík

Prohlídka myčky aut - Foto: Michal PolášekZprava dárkyně Lenka Švidrnochová, majitel servisu Radomír Kopecký a pan Jan - Foto: Michal PolášekTechnik vysvětluje panu Janovi, jak probíhá měření karosérií opravovaných aut - Foto: Michal PolášekPan Jan si prohlíží sportovní auto - Foto: Michal Polášek

Pořad: Dobré dopoledne  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: každý den 09:00  |  Délka pořadu: 120 minut  
 

Nové články v rubrice

Moravskoslezský kraj
  silnice I/56, v katastru obce Bílá, část obce Hlavatá - v katastru obce Frýdlant nad Ostravicí, okr. Frýdek-Místek, uzavřeno pro těžká vozidla nad 11.0 t , Od 24.01.2018 07:25 Do 24.02.2018 08:30, uzavřeno ...
  Od 24.1.2018 06:50 do 13:55; na silnici 57 u obce Třemešná okres Bruntál; vážná nehoda; 2 havarovaná vozidla; uzavřeno, probíhají záchranné a vyprošťovací práce; OA x traktor, se zraněním.
  silnice I/56, v katastru obce Frýdlant nad Ostravicí - v katastru obce Bílá, část obce Hlavatá, okr. Frýdek-Místek, uzavřeno pro těžká nákladní vozidla, Od 24.01.2018 07:30 Do 24.01.2018 08:30, uzavřeno ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace