Řidič ujel 15 kilometrů v protisměru na Novojičínsku. Podle lékařů prodělal hypoglykemický šok

Ilustrační foto - Foto: Fotobanka Pixabay

Ilustrační fotoFoto: Fotobanka Pixabay

Šedesátiletý řidič osobního vozu ujel v neděli na Novojičínsku v protisměru frekventované rychlostní silnice 15 kilometrů. Nehavaroval, policisté později zjistili, že silný cukrovkář prodělal hypoglykemický šok, informovala v pondělí mluvčí novojičínské policie Darina Knižátková.

Hned několik řidičů policii v neděli oznámilo, že v protisměru na rychlostní komunikaci I/48 jede osobní automobil. Policisté auto zastavili nedaleko obce Polom na Novojičínsku. „Šedesátiletý řidič byl při jednání s hlídkou zmatený a dezorientovaný a vůbec nevěděl, že se jízdy v protisměru dopustil," uvedla mluvčí. 

Muž takto projel úsek dlouhý 15 kilometrů. Dechová zkouška vyloučila, že by byl opilý. Policisté ale zjistili, že muž je silný cukrovkář. Přivolaný lékař záchranné služby pak potvrdil, že prodělal hypoglykemický šok. „I proto musel být převezen do nemocnice k dalšímu vyšetření," řekla. 

Do hypoglykemického šoku se dostávají diabetici, kterým klesne hladina krevního cukru pod kritickou mez. Pacienta ohrožuje na životě. Když jde o příliš výrazný pokles, může nastat i náhlé bezvědomí bez předchozích varovných potíží. 

Autor:   ČTK
Pořad: Zprávy  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: každou hodinu  |  Délka pořadu: 4 minuty  
 

Nové články v rubrice

Moravskoslezský kraj
  Od 20.10.2017 12:15 do 14:20; v ulici Poděbradova v obci Ostrava; Poděbradova 16; nehoda; OA + motocykl, bez zranění
  Od 20.10.2017 11:25 do 13:30; v ulici 28. října v obci Ostrava; 28. října, ve směru na Porubu, před odbočkou na Dubí; nehoda; 2x OA, bez zranění
  ulice Velká, Ostrava, uzavřeno, stavební práce, Od 23.10.2017 07:00 Do 30.03.2018 23:59, MK Velká včetně křižovatky s ul. Dlouhou, Vydal: ÚMO Ostrava Moravská Ostrava a Přívoz

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace