Technici po nočních bouřkách pracují na obnově dodávky elektřiny

Vysoké napětí (ilustrační foto) - Foto: Free Digital Photos

Vysoké napětí (ilustrační foto)Foto: Free Digital Photos

Moravskoslezský kraj zasáhla další vlna bouřek doprovázená poryvy silného větru. Padající větve a stromy pak odstraňovali hasiči, na některých místech přestala fungovat elektřina.

Jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů vjížděly v noci na dnešek v souvislosti s čerstvou vlnou bouřek 131krát, hlavně na Opavsku. Opět šlo především o odstraňování nebezpečných stromů z nejrůznějších míst, kde se pohybují lidé. 

„Tyto události si nevyžádaly žádné zranění osob, ani větší škodu. Zásahy hasičů budou pokračovat zřejmě i dopoledne,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela. 

Na Opavsku vyjížděli hasiči dvaasedmdesátkrát. Na Bruntálsku a Novojičínsku mají na kontě okolo 20 zásahů. V Ostravě sedm, na Karvinsku pět a Frýdecko-Místecku pak tři výjezdy. 

Na některých místech v kraji nefunguje po nočních bouřkách elektřina. S dodávkami jsou problémy například na Ostravsku, Opavsku a některých lokalitách v Jeseníkách. Podle mluvčího společnosti ČEZ Vladimíra Sobola zabere odstraňování následků bouřek technikům celý den. 

„Podařilo se jim už zlikvidovat poruchy vysokého napětí na Ostravsku i na Opavsku, kde jich bylo nejvíce. Teď se pracuje na odstranění poruch na nízkém napětí,“ dodal Sobol. 

Silné bouřky zaměstnaly hasiče už v noci na čtvrtek. To evidovali na 150 výjezdů. 

Pořad: Zprávy  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: každou hodinu  |  Délka pořadu: 4 minuty  
 

Nové články v rubrice

Moravskoslezský kraj
  Stav vozovky: námraza, D48-64,8 km
  Srážky: přeháňky, Petřvald
  silnice I/59 (ulice Fryštátská), Radvanice a Bartovice, v katastru obce Ostrava, omezení, zúžené jízdní pruhy, Od 16.09.2017 00:00 Do 30.04.2018 23:59, částečná uzavírka silnice I/59 z důvodu rekonstrukce ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace