Technici po nočních bouřkách pracují na obnově dodávky elektřiny

Vysoké napětí (ilustrační foto) - Foto: Free Digital Photos

Vysoké napětí (ilustrační foto)Foto: Free Digital Photos

Moravskoslezský kraj zasáhla další vlna bouřek doprovázená poryvy silného větru. Padající větve a stromy pak odstraňovali hasiči, na některých místech přestala fungovat elektřina.

Jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů vjížděly v noci na dnešek v souvislosti s čerstvou vlnou bouřek 131krát, hlavně na Opavsku. Opět šlo především o odstraňování nebezpečných stromů z nejrůznějších míst, kde se pohybují lidé. 

„Tyto události si nevyžádaly žádné zranění osob, ani větší škodu. Zásahy hasičů budou pokračovat zřejmě i dopoledne,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela. 

Na Opavsku vyjížděli hasiči dvaasedmdesátkrát. Na Bruntálsku a Novojičínsku mají na kontě okolo 20 zásahů. V Ostravě sedm, na Karvinsku pět a Frýdecko-Místecku pak tři výjezdy. 

Na některých místech v kraji nefunguje po nočních bouřkách elektřina. S dodávkami jsou problémy například na Ostravsku, Opavsku a některých lokalitách v Jeseníkách. Podle mluvčího společnosti ČEZ Vladimíra Sobola zabere odstraňování následků bouřek technikům celý den. 

„Podařilo se jim už zlikvidovat poruchy vysokého napětí na Ostravsku i na Opavsku, kde jich bylo nejvíce. Teď se pracuje na odstranění poruch na nízkém napětí,“ dodal Sobol. 

Silné bouřky zaměstnaly hasiče už v noci na čtvrtek. To evidovali na 150 výjezdů. 

Pořad: Zprávy  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: každou hodinu  |  Délka pořadu: 4 minuty  
 

Nové články v rubrice

Moravskoslezský kraj
  Od 21.8.2017 12:00 do 15:05; v ulici Bohumínská v obci Ostrava; křižovatka s ul. Muglinovská.; vážná nehoda; 2 havarovaná vozidla; probíhá vyšetřování nehody; OA x MOTO se zraněním. Na místě ZZS a P ...
  silnice I/47 (ulice Pohořská), Odry, okr. Nový Jičín, stavební práce, zúžená vozovka na jeden jízdní pruh, Od 26.08.2017 00:00 Do 30.09.2017 00:00, částečná uzavírka z důvodu realizace stavebních prací ...
  silnice I/11, Ropice, okr. Frýdek-Místek, most uzavřen, stavební práce, Od 26.08.2017 00:00 Do 27.08.2017 23:59, Úplná uzavírka silnice č. I/11 v Ropici z důvodu opravy mostu ev.č. 11-169., Objížďka - ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace