V Divadle Jiřího Myrona začíná rozsáhlá rekonstrukce, stát bude 400 milionů

Divadlo Jiřího Myrona Ostrava - Foto:  Národní divadlo moravskoslezské Ostrava

Divadlo Jiřího Myrona OstravaFoto:  Národní divadlo moravskoslezské Ostrava

Začíná rekonstrukce v ostravském Divadle Jiřího Myrona. Do jara se tam opraví fasáda. Následovat budou rozsáhlé práce v zázemí, po kterých bude mít divadlo například novou alternativní scénu. Rekonstrukce bude postupná a potrvá až do roku 2020. Zároveň by příští rok měly začít i opravy výstavního pavilonu G na Černé louce. Právě tam bude další divadelní scéna. Za přestavby město zaplatí skoro 400 milionů korun.

Zmodernizované Divadlo Jiřího Myrona a novou stálou scénu na Černé louce by Ostrava měla mít do roku 2020. Teď začíná první část oprav. 

„Kromě jakési revitalizace vstupu do divadla, z toho prostoru, kde je dnes květinářství, vznikne divadelní pasáž,“ říká ředitel divadla Jiří Nekvasil. V pasáži pak vznikne i nová kavárna. „Vznikne adaptací prostoru, který dnes funguje jako divadelní bufet,“ dodává. 

 

Začíná rozsáhlá rekonstrukce Divadla Jiřího Myrona v Ostravě. V budoucnu by se divadlo mělo dočkat i další nové scény. Podrobnosti – redaktorka Klára Kohutová.

Vložit na svůj web

V divadle zároveň vyroste i nový sál a zázemí pro herce. „Vlastně vznikne malá divadelní scéna pro cca 60 diváků, s krásnými sedačkami a jevištěm asi pět na pět metrů,“ popisuje ředitel. 

I když opravy začínají už tento měsíc, hrát se bude v divadle dál. Provoz se tady přeruší až v dubnu příštího roku, kdy začnou větší práce. V té době se začne rekonstruovat i pavilon G na Černé louce. 

„Je představa, že ten pavilon se bude kompletně rekonstruovat tak, že tam vzniknou velké zkušebny. Navíc by tam vznikl i prostor částečně třetí scény, neboť v současné době je o některá představení obrovský zájem,“ říká náměstek primátora Zbyněk Pražák (KDU-ČSL). 

V roce 2019 ale bude v Divadle Jiřího Myrona rozsáhlá rekonstrukce pokračovat a provoz se tady opět přeruší, tentokrát na celý rok. Azyl by pak měl v tuto dobu soubor najít právě v opraveném pavilonu na Černé louce.  

Pořad: Dobré ráno  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: každý den 05:00  |  Délka pořadu: 240 minut  
 

Nové články v rubrice

Moravskoslezský kraj
  Stav vozovky: sníh na vozovce, D1-354,0 km
  Stav vozovky: námraza, D48-64,8 km
  Od 20.2.2018 07:50 do 08:50; na silnici 35 u obce Bílá okres Frýdek-Místek; Hraniční přechod Bílá Bumbálka; nehoda nákladního vozidla; probíhají záchranné a vyprošťovací práce, nebezpečí; havárie NA bez ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace