V Karviné dokončují opravu balkónů v bytovém domě pro seniory

Na opravu zchátralých balkónů dala radnice půl milionu korun (ilustr. foto) - Foto: Honza Ptáček

Na opravu zchátralých balkónů dala radnice půl milionu korun (ilustr. foto)Foto: Honza Ptáček

Staré balkony na českých panelácích dosluhují a města musí dávat nemalé peníze na jejich opravu. Třeba Karviná teď dává do pořádku balkony v bytovém domě s pečovatelskou službou. Jejich obložení už bylo shnilé, měly zchátralé podlahy a konstrukce poškodila koroze.

Jednaosmdesátiletá paní Zdeňka bydlí v prvním patře a s balkónem si užila hodně starostí. „Všechno bylo rezavé, stála tam voda. Vždycky po dešti jsem musela povytírat. Jsem tady tři roky a říkala jsem si, že to budu vytírat, protože je to můj celodenní pohyb,“ říká paní Zdeňka. 

Teď už si opravený balkón užívá a věší na něm prádlo. „Je to fajn. I jen tak posedět. Jsem ráda, že mám balkón. A navíc sem teď není vidět, to je taky fajn,“ pochvaluje si obyvatelka. 

 

V Karviné natáčela redaktorka Andrea Čánová.

Vložit na svůj web

Na první pohled je vidět, že balkóny jsou trošičku atypické – drží na silných kovových tyčích. Také je vidět, že dřevěné obložení je nové. 

„Ty balkóny nebyly v dobrém stavu. Naše domy pro seniory jsou v podstatě paneláky a samozřejmě mají svoje dětské nemoci,“ říká mluvčí karvinského magistrátu Šárka Swiderová. „Balkony byly zčásti shnilé, podlahy a obložení se muselo vytrhat, v podstatě zůstaly jen ty ocelové konstrukce,“ dodává. 

Na opravu zchátralých balkónů dala radnice půl milionu korun. 

Pořad: Zprávy  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: každou hodinu  |  Délka pořadu: 4 minuty  
 

Nové články v rubrice

Moravskoslezský kraj
  Srážky: sněžení, D48-69,2 km
  Od 20.3.2018 10:25 do 11:30; na silnici 57 u obce Krnov okres Bruntál , délka 335m; jízdní pruh uzavřen; Zastavení provozu z důvodu přetažení elektrického kabelu přes silnici
  Od 20.3.2018 10:00 do 13:05; na silnici v obci Hrádek okres Frýdek-Místek; nehoda nákladního vozidla; DN bez zranění, 2 x OA

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace