Více než 100 lidí evakuovali hasiči při požáru ubytovny v Ostravě

Hasiči evakuovali přes sto lidí z hořící ubytovny v Ostravě-Zábřehu - Foto:  HZS Moravskoslezského kraje

Hasiči evakuovali přes sto lidí z hořící ubytovny v Ostravě-ZábřehuFoto:  HZS Moravskoslezského kraje

Při požáru ubytovny v Čujkovově ulici v Ostravě-Zábřehu hasiči dnes večer evakuovali 106 lidí, mezi nimi i děti. Tři lidé se nadýchali kouře. Příčinu požáru vyšetřovatelé zjišťují.

Hořelo ve dvou přízemních pokojích šestipatrové ubytovny. Na místě zasahovaly čtyři jednotky hasičů celkem s devíti vozidly. Předběžná škoda byla odhadnuta na 200 tisíc korun, příčina vzniku požáru je v šetření. 

„Hasiči zachránili celkem 56 osob, když některé děti vynášeli do bezpečí na rukou, dalších 50 osob evakuovali i společně s policisty. Při požáru se zranily tři dospělé osoby – nadýchaly se kouřem či měly problémy s dýcháním,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela. 

Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno před půl osmou večerní, hasiči pak dostali oheň pod kontrolu během šesti minut. Většina zachráněných a evakuovaných rodin a jednotlivců skončila v teple dvou hasičských evakuačních autobusů. 

„Hasiči pokračovali v průzkumu potenciálně nebezpečných míst ubytovny i pomocí automobilového žebříku. Po odvětrání celého šestipatrového objektu pomocí přetlakových ventilátorů se mohli obyvatelé bezpečných bytů vrátit do svých domovů, a to kolem půl deváté večer,“ dodal Kůdela. 

Pořad: Zprávy  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: každou hodinu  |  Délka pořadu: 4 minuty  
 

Nové články v rubrice

Moravskoslezský kraj
  Od 24.1.2018 12:20 do 14:25; v ulici Fryštátská v obci Karviná; nehoda; 2 havarovaná vozidla; 2x OA, bez zranění.
  Od 24.1.2018 12:05 do 14:10; na silnici 48 u obce Šenov u Nového Jičína okres Nový Jičín; 2 havarovaná vozidla; nehoda nákladního vozidla; OA x NA, bez zranění.
  Od 24.1.2018 11:55 do 14:00; v ulici Frýdecká v obci Třinec okres Frýdek-Místek; nehoda; 2 havarovaná vozidla; 2x OA, bez zranění.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace