Cvičte s námi!29. června  2014 v 08:34  

Cvičení s paní Zdeňkou Šupíkovou (5)

Cvičení s paní Zdeňkou Šupíkovou - Foto: Ivana Šuláková

Cvičení s paní Zdeňkou ŠupíkovouFoto: Ivana Šuláková

Naše tvář se skládá přibližně z třiceti svalů. Ty, co běžně používáme, podtrhnou náš výraz. Odborníci na obličejovou gymnastiku vycházejí z teorie, že mimické svaly musíme procvičovat stejně, jako všechny ostatní. Když se tak neděje, ochabují.

Jasné je přinejmenším to, že grimasy nebo jemné tahy prsty výborně prokrví pokožku. Zároveň tak stimulujeme lymfatický systém a odbouráme stres. 

Paní Zdeňka Šupíková, která vám po celý červen radí, jak cvičit, si to sama vyzkoušela. Radí, že nejlepší je cvičení před zrcadlem, protože tak lépe můžeme sledovat, jestli jednotlivé cviky děláme správně. 

„Já sama zrcadlo použiju hned ráno,“ říká. „Vlastně by to měl po probuzení udělat každý z nás – podívat se do zrcadla a usmát se na sebe. Prostě začneme den pozitivně. Už jen tímto úsměvem začneme posilovat obličejové svaly“. 

 

S paní Zdeňkou Šupíkovou o cvičení hovořila redaktorka Ivana Šuláková.

Vložit na svůj web

Obličejová gymnastika není žádná věda. Zvládne ji úplně každý a také je pro každého vhodná. Pomůže také lidem s Parkinsonovou nemocí, kterým právě obličejové svalstvo často rychle ochabuje. 

Ještě před samotným cvičením bychom měli provést jemnou masáž a pak už přichází chvíle pro trochu usmívání, mračení, údivu, mrkání i zívání. 

Pokyny ke cvičení najdete v popiscích jednotlivých snímků ve fotogalerii. 

Pořad: Cvičte s námi!  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: Pořad skončil k 31. 8. 2014 (neděle 08:40)  |  Délka pořadu: 5 minut  
 

Nové články v rubrice

Moravskoslezský kraj
  Od 11.12.2017 14:00 do 16:05; v ulici Závodní v obci Třinec okres Frýdek-Místek; nehoda; 2 x OA, bez zranění, bez úniku, policie jede na místo.
  Od 11.12.2017 13:55 do 12.12.2017 14:00; na silnici 01141 v obci Třinec okres Frýdek-Místek , délka 2.6km; vozovka uzavřena v obou směrech; uzavření komunikace od Třince na Guty z důvodu nebezpečí pádu ...
  Od 11.12.2017 13:55 do 14:55; na silnici 48 u obce Šenov u Nového Jičína okres Nový Jičín; porouchané vozidlo, očekávejte zdržení; pro poruchu odstavené vozidlo - (v odstavném pruhu ...) V pravém jízdním ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace