Jóga – prsty do vějíře

13. říjen 2013

V naší nové rubrice Cvičte s námi! jsme se po měsíci rehabilitačního cvičení proti bolesti přesunuli do oblasti jógy. Minulý týden jsme vám představili „křížení paží“, teď to budou „prsty do vějíře".

Jóga - prsty do vějíře

V celkem čtyřech cvičeních se potkáváme se Zdeňkem Šebestou, kterého jóga provází už více než padesát let. Ve svých osmdesáti pěti letech je živoucím důkazem, že systém fyzického i duševního cvičení opravdu pomůže prodloužit člověku mládí.

Nyní se už ale pustíme do práce. Výchozí pozice je ze sedu na zemi. Pokud vám to však nedovoluje váš zdravotní stav, klidně se posaďte na židli.


Cvik:

1. Sedíme na zemi, s nohama rovně nataženýma, ruce se opírají o podlahu, prsty dozadu. Kdo nezvládne sezení na zemi, může sedět na židli s rukama volně svěšenýma podél těla.

Jednotlivé fáze cviku (jóga - prsty do vějíře)

2. Ruce předpažte a silně stiskněte v pěst s palcem uvnitř.

3. Prudce vystřelte prsty do vějíře

4. Ruce opět sevřete v pěst. Celý cvik opakujte osmkrát až desetkrát nebo jak vám bude příjemné.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.