Cvičte s námi!11. května  2014 v 08:37  

Posilovací cviky vleže – 2

Cvičíme s doktorkou Lýdií Ryšavou - Foto: Romana Kubicová

Cvičíme s doktorkou Lýdií RyšavouFoto: Romana Kubicová

Neudržíte při cvičení rovnováhu? Dělá vám problémy delší dobu stát? Pokud ano, tak je květnová série našeho rozhlasového cvičení určená právě vám. Je totiž velice důležité nepřestat protahovat a posilovat tělo, zvláště ve starším věku.

Připomínáme zásadu necvičit přes bolest, ale jen do mírného tahu. Každý cvik je nejlépe zopakovat čtyřikrát až pětkrát. Pokročilí cvičenci si mohou troufnout i na deset opakování. 

 

Lehněte si a poslouchejte pokyny ke cvičení doktorky Lýdie Ryšavé, které zaznamenala redaktorka Romana Kubicová.

Vložit na svůj web

Proč cvičit každý den zejména ve zralém a seniorském věku
S vyšším věkem přichází horší prokrvení mozku a všech tkání, nedostatečný pitný režim a tím ke zhoršení koordinace, udržení rovnováhy, ochabování svalstva, svalové síly umocňované nedostatečným příjmem tekutin. Pravidelné, každodenní cvičení udržuje svalovou sílu, pohyblivost, zdatnost, náladu, sebevědomí.

Cviky

1. kolena pokrčená, ruce rozpažené, stáhneme hýždě, vtáhneme svalové dno pánevní a zvedáme postupně hýždě, bedra, hrudní páteř, zůstaneme na lopatkách a pomalu pokládáme hrudní páteř, bedra, hýždě a uvolníme se (nádech) 

Obrázky k 1. cviku - Foto: Romana Kubicová


2. kolena pokrčená, s nádechem mírně zatlačíme koleny do rukou spojených okolo kolen, s výdechem kolena přitáhneme k hrudníku, hýždě se odkulí od podložky (5x) 

Obrázky k 2. cviku - Foto: Romana Kubicová


3. kolena pokrčená, ruce rozpažené. S nádechem překlapujeme kolena (u sebe) na jednu stranu, hlavu na opačnou, ramena držíme na podložce. S výdechem návrat do výchozí polohy, střídavě na každou stranu (4x) 

Obrázky k 3. cviku - Foto: Romana Kubicová


4. kolena pokrčená, ruce na stehnech, zpevníme břicho a ruce suneme až na kolena, aby se lopatky odlepily od země, hlavu nezakláníme, bradu na hruď a pomalu nazpět (20x) 

Obrázky k 4. cviku - Foto: Romana Kubicová

Pořad: Cvičte s námi!  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: Pořad skončil k 31. 8. 2014 (neděle 08:40)  |  Délka pořadu: 5 minut  
 

Nové články v rubrice

Moravskoslezský kraj
  silnice I/48, v katastru obce Šenov u Nového Jičína, okr. Nový Jičín, práce na silnici, pravý jízdní pruh uzavřen, Od 16.12.2017 07:00 Do 22.12.2017 17:00, výstavba PHS
  Od 16.12.2017 08:00 do 10:05; na silnici 4849 u obce Frýdek-Místek; nehoda; havarované vozidlo; OA x zvěř, bez zranění.
  silnice I/48, část obce Dub - část obce Heřmanice, v katastru obce Starý Jičín, okr. Nový Jičín, práce na silnici, zúžení vozovky na jeden jízdní pruh, Od 18.12.2017 07:00 Do 18.12.2017 17:00, kácení ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace