Cvičte s námi!18. května  2014 v 08:39  

Posilovací cviky vleže na boku

Cvičíme s doktorkou Lýdií Ryšavou - Foto: Romana Kubicová

Cvičíme s doktorkou Lýdií RyšavouFoto: Romana Kubicová

Pokud jste uplynulé dvě květnové neděle poctivě cvičili s námi, tak určitě víte, co bude teď následovat. Provedeme velký obrat - z původní výchozí pozice vleže na zádech se skulíme pěkně na bok. Můžeme i nadále zůstat v posteli. Protahovací cviky na klouby nás opět naučí doktorka Lýdie Ryšavá.

Proč cvičit každý den zejména ve zralém a seniorském věku? Pravidelné, každodenní cvičení udržuje svalovou sílu, pohyblivost, zdatnost, náladu, sebevědomí. 

S vyšším věkem totiž přichází horší prokrvení mozku a všech tkání, nedostatečný pitný režim a tím ke zhoršení koordinace, udržení rovnováhy, ochabování svalstva, svalové síly umocňované nedostatečným příjmem tekutin. 

 

Pokyny ke cvičení doktorky Lýdie Ryšavé zaznamenala redaktorka Romana Kubicová.

Vložit na svůj web

Cviky

1. Lehneme si na pravý bok. Pokrčíme pravou nohu do stabilní polohy, pravou horní končetinu skrčíme pod hlavu; levou ruku ohneme k rameni a kroužíme ramenním kloubem vpřed a vzad; totéž pak učiníme s levou rukou na levém boku

Obrázky k 1. cviku - Foto: Romana Kubicová


2. Poloha stejná, pravou ruku skrčíme před tělo. Zvedneme nohu a kroužíme nejprve v kotníku, pak v kyčelním kloubu. Provedeme 5 až 10 opakování. Poté si lehneme na druhý bok a pokračujeme ve stejném cvičení.  

Obrázky k 2. cviku - Foto: Romana Kubicová

Pořad: Cvičte s námi!  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: Pořad skončil k 31. 8. 2014 (neděle 08:40)  |  Délka pořadu: 5 minut  
 

Nové články v rubrice

Moravskoslezský kraj
  Od 24.3.2018 12:55 do 15:00; na silnici 4835 v obci Trojanovice okres Nový Jičín; kruhový objerzd; nehoda; probíhá vyšetřování nehody; střet OA s chodcem, lehké zranění.
  Od 24.3.2018 12:30 do 15:00; na silnici 647 u obce Ostrava; vážná nehoda; 3 havarovaná vozidla; uzavřeno; 3 x OA se zraněním. Na místo všechny složky IZS a vrtulník LZS.
  Od 24.3.2018 12:00 do 14:05; v ulici Mlýnské údolí v obci Odry okres Nový Jičín; nehoda; 2 havarovaná vozidla; 2 x OA bez zranění.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace