Recepty21. února  2018 v 17:04  

Bída aneb Smažené chlebové kostičky s příchutí česneku

Krajíce chleba - Foto: Fotobanka Pixabay

Krajíce chlebaFoto: Fotobanka Pixabay

Dnešní recept pro Ostravskou rozhlasovou rodinku nám poslal pan Zdeněk z Frýdku-Místku. Pojmenoval ho Bída. Píše, že je to pochoutka, se kterou měl vždycky úspěch. Nejsme si jistí, jestli si pan Zdeněk nedělá tak trochu legraci, ale píše to zcela vážně a Bída prý všem chutná. Je to vlastně jen osolený osmažený chleba s česnekem.

Suroviny:
- chléb
- česnek
- sůl
- fritovací olej 

Postup:
Chléb si nakrájíme na krajíce a nakrájíme včetně kůrky na čtverečky. Necháme 1 až 2 dny okorat. V době, kdy se rozhodneme s tímto materiálem pracovat, si připravíme česnek, který rozetřeme se solí nebo protlačíme lisem a smícháme se solí. Okoralé čtverečky chleba dle množství vložíme do fritovacího hrnce a smažíme. Jakmile vytáhneme, pořádně promícháme v česneku. Můžeme podávat i teplé, ale lepší jsou prý studené. Pokud bychom pracovali s čerstvým chlebem, tak by chléb nasál tuk a už by naše Bída nebyla tak dobrá. 

Vaříme s rozhlasem

Děkujeme panu Zdeňkovi za recept na tuto svéráznou pochoutku a posíláme mu tričko Ostravské rozhlasové rodinky. 

Recepty (nejlépe i s vlastními fotografiemi – za ty je bonusová cena) posílejte Richardu Piskalovi na e-mail richard.piskala@rozhlas.cz, nebo poštou na adresu: Dr. Šmerala 2, Ostrava 702 00 a připište na obálku heslo Ostravská rozhlasová rodinka. 

Autor:   posluchači ČRo
Pořad: Ostravská rozhlasová rodinka  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: pondělí-pátek 17:04  |  Délka pořadu: 56 minut  
 

Nové články v rubrice

 • 23. března  2018 v 17:44       rubrika: Recepty

  Babiččina velikonoční polévka

  Recept na velikonoční polévku své babičky nám poslala paní Antonie z Ostravy. Základem je už uvařený vývar z uzeného masa.

   
 • 22. března  2018 v 17:01       rubrika: Recepty

  Velikonoční plecovník

  Další z řady velikonočních receptů nám poslala paní Anička z Ostravy-Kunčiček. Plecovník prý chutná ke kávě i k pivu. A hlavně mají ho rádi i koledníci.

   
 • 21. března  2018 v 17:04       rubrika: Recepty

  Sváteční uzená polévka

  Dnešní recept pro Ostravskou rozhlasovou rodinku je opět velikonoční, poslala nám ho paní Herta z Českého Těšína. Je to recept na sváteční uzenou polévku, kterou kdysi vařila už maminka paní Herty a ona ji připravuje...

   
Moravskoslezský kraj
  Srážky: přeháňky, Petřvald
  Od 23.3.2018 18:45 do 19:50; na silnici 47 u obce Fulnek okres Nový Jičín; mezi 81,5 km a 82 km, poblíž bývalého odpočivadla; nehoda; srážka srny, bez zranění osob.
  Od 23.3.2018 18:30 do 19:35; na silnici 4734 v obci Kaňovice okres Frýdek-Místek; nehoda; srážka srny, bez zranění osob.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace