Kuřecí závitek s hermelínem na zelenině

Kuřecí závitek s hermelínem na zelenině - Foto: Ivana Šuláková

Kuřecí závitek s hermelínem na zeleniněFoto: Ivana Šuláková

Lehké a hlavně rychlé letní jídlo - to je naše nabídka, kterou vám naservírujeme v rámci pravidelného kulinářského magazínu. Tentokrát budeme společně s paní Marií Henselovou připravovat závitek s plísňovým sýrem a kořenovou zeleninou a bramborovou přílohou.


Kuřecí závitek s hermelínem na zelenině 

Suroviny:
- syrová strouhaná mrkev
- syrový strouhaný celer
- pepř
- sůl
- hermelín
- šunka
- kuřecí prso
- olej
- smetana na šlehání
- brambory jako příloha 

Postup:
Kuřecí prso omyjeme, osušíme a naklepeme paličkou na maso na tenký plátek. Maso osolíme, opepříme, položíme na něj plátky šunky a asi 3 hranolky podílně nakrájeného Hermelínu. Plátek masa s nádivkou smotáme do závitku, můžeme obalit v hladké mouce a dáme restovat zprudka na rozpálený olej na pánev. Závitek postupně otáčíme na všechny strany aby se rovnoměrně opekl a mezitím jej přikrýváme poklicí, aby se zatáhl celý. Poté přidáme na pánev kořenovou zeleninu a opět restujeme. Po zhruba 2-3 minutách přilijeme smetanu na šlehání a necháme krátce provařit. Když omáčka zhoustne, je hotovo. Podáváme nejlépe s vařenými brambory, hodí se i opékané, stejně tak i zeleninová obloha. 

Pořad: Dobrůtky  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: Pořad skončil k 31. 12. 2013 (sobota 11:05)  |  Délka pořadu: 20 minut  
 

Nové články v rubrice

 • 21. dubna  2017 v 17:02       rubrika: Recepty

  Perníkový povidlový závin

  Na své přijdou všichni milovníci sladkého. Upečeme si totiž perníkový povidlový závin, a to podle receptu, který nám do Ostravské rozhlasové rodinky poslala paní Lenka z Bohumína.

   
 • 20. dubna  2017 v 17:13       rubrika: Recepty

  Kvašáková polévka

  Máte nějaký recept co dělat, když se probudíte ráno po nějaké oslavě, bolí vás hlava a není vám úplně dobře od žaludku? Paní Herta z Těšína nám poslala starý rodinný recept právě pro tuto situaci. Je to kvašáková polévka,...

   
 • 19. dubna  2017 v 17:19       rubrika: Recepty

  Bábovka piškotka

  Ostravská rozhlasová rodinka je bohatší o další recept. Poslali nám ho manželé Řezáčovi z Ostravy.

   
Moravskoslezský kraj
  Od 24.4.2017 05:15 do 06:15; na silnici 461 u obce Opava; z Otic na Opava-Kylešovice cca 150m před kruhovým objezdem.; nehoda; havarované vozidlo; havárie OA, bez zranění osob. Na místě PČR.
  D48 - 64km na trase Český Těšín - Frýdek-Místek; směr na F.-Místek. Odklon dopravy ze sil. R48 na sil. I/11 mezi 69,5 - 70km. Směr na Český Těšín je průjezdný v obou jízdních pruzích, bez omezení., nehoda, ...
  Od 24.4.2017 05:00 do 07:05; v ulici Československé armády v obci Kopřivnice okres Nový Jičín; nehoda; 2 havarovaná vozidla; bez zranění.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace