Kuřecí závitek s hermelínem na zelenině

Kuřecí závitek s hermelínem na zelenině - Foto: Ivana Šuláková

Kuřecí závitek s hermelínem na zeleniněFoto: Ivana Šuláková

Lehké a hlavně rychlé letní jídlo - to je naše nabídka, kterou vám naservírujeme v rámci pravidelného kulinářského magazínu. Tentokrát budeme společně s paní Marií Henselovou připravovat závitek s plísňovým sýrem a kořenovou zeleninou a bramborovou přílohou.


Kuřecí závitek s hermelínem na zelenině 

Suroviny:
- syrová strouhaná mrkev
- syrový strouhaný celer
- pepř
- sůl
- hermelín
- šunka
- kuřecí prso
- olej
- smetana na šlehání
- brambory jako příloha 

Postup:
Kuřecí prso omyjeme, osušíme a naklepeme paličkou na maso na tenký plátek. Maso osolíme, opepříme, položíme na něj plátky šunky a asi 3 hranolky podílně nakrájeného Hermelínu. Plátek masa s nádivkou smotáme do závitku, můžeme obalit v hladké mouce a dáme restovat zprudka na rozpálený olej na pánev. Závitek postupně otáčíme na všechny strany aby se rovnoměrně opekl a mezitím jej přikrýváme poklicí, aby se zatáhl celý. Poté přidáme na pánev kořenovou zeleninu a opět restujeme. Po zhruba 2-3 minutách přilijeme smetanu na šlehání a necháme krátce provařit. Když omáčka zhoustne, je hotovo. Podáváme nejlépe s vařenými brambory, hodí se i opékané, stejně tak i zeleninová obloha. 

Pořad: Dobrůtky  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: Pořad skončil k 31. 12. 2013 (sobota 11:05)  |  Délka pořadu: 20 minut  
 

Nové články v rubrice

 • 22. března  2017 v 16:59       rubrika: Recepty

  Vajíčková pomazánka

  Do Ostravské rozhlasové rodinky napsala naše věrná posluchačka paní Anna Lokočová z Oldřišova. Píše, že o Velikonocích k nim chodí do domu každoročně skoro 20 koledníků a paní Anna pro ně chystá malovaná vajíčka a pro...

   
 • 21. března  2017 v 17:07       rubrika: Recepty

  Loupané těsto plněné mletým masem

  V Ostravské rozhlasové rodince pro vás dnes máme oblíbený velikonoční recept paní Libuše Hajduškové z Ostravy – recept na Velikonoční loupané těsto plněné mletým masem. Pozor, budeme připravovat dvě těsta.

   
 • 20. března  2017 v 17:04       rubrika: Recepty

  Velikonoční omáčka

  Tento recept od paní Amálky Drobné z Vrbna pro Ostravskou rozhlasovou rodinku nám původně přišel jako vánoční recept. Tehdy jsme ho ale nestihli odvysílat. Podle paní Drobné se dá tato omáčka připravit i na Velikonoce...

   
Moravskoslezský kraj
  Srážky: déšť, Mosty u Jablůnkova - na vrcholu
  Od 23.3.2017 21:35 do 23:40; v ulici Rudná v obci Ostrava; křižovatka u Penny, směr Havířov; nehoda; 2 x OA bez zranění.
  Od 23.3.2017 21:25 do 23:30; na silnici 4731 u obce Horní Bludovice okres Karviná; nehoda; střet OA se srnou, bez zranění osob.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace