Kuřecí závitek s hermelínem na zelenině

Kuřecí závitek s hermelínem na zelenině - Foto: Ivana Šuláková

Kuřecí závitek s hermelínem na zeleniněFoto: Ivana Šuláková

Lehké a hlavně rychlé letní jídlo - to je naše nabídka, kterou vám naservírujeme v rámci pravidelného kulinářského magazínu. Tentokrát budeme společně s paní Marií Henselovou připravovat závitek s plísňovým sýrem a kořenovou zeleninou a bramborovou přílohou.


Kuřecí závitek s hermelínem na zelenině 

Suroviny:
- syrová strouhaná mrkev
- syrový strouhaný celer
- pepř
- sůl
- hermelín
- šunka
- kuřecí prso
- olej
- smetana na šlehání
- brambory jako příloha 

Postup:
Kuřecí prso omyjeme, osušíme a naklepeme paličkou na maso na tenký plátek. Maso osolíme, opepříme, položíme na něj plátky šunky a asi 3 hranolky podílně nakrájeného Hermelínu. Plátek masa s nádivkou smotáme do závitku, můžeme obalit v hladké mouce a dáme restovat zprudka na rozpálený olej na pánev. Závitek postupně otáčíme na všechny strany aby se rovnoměrně opekl a mezitím jej přikrýváme poklicí, aby se zatáhl celý. Poté přidáme na pánev kořenovou zeleninu a opět restujeme. Po zhruba 2-3 minutách přilijeme smetanu na šlehání a necháme krátce provařit. Když omáčka zhoustne, je hotovo. Podáváme nejlépe s vařenými brambory, hodí se i opékané, stejně tak i zeleninová obloha. 

Pořad: Dobrůtky  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: Pořad skončil k 31. 12. 2013 (sobota 11:05)  |  Délka pořadu: 20 minut  
 

Nové články v rubrice

 • 20. ledna  2017 v 17:04       rubrika: Recepty

  Slané pečivo s nivou

  Recept na slané pečivo s nivou nám poslala paní Zdenka Oborná z Bohumína. Píše, že má ráda náš pořad a že už vyzkoušela tři recepty Ostravské rozhlasové rodinky a chystá se na další. Tak vyzkoušejme dnes zase my recept...

   
 • 19. ledna  2017 v 17:09       rubrika: Recepty

  Dýňová polévka

  Dnešní recept pro Ostravskou rozhlasovou rodinku má pořadové číslo 100. A tento jubilejní recept nám poslala paní Naďa Smazová z Příbora. Je to, jak píše, její vlastní recept na dýňovou polévku. V její rodině je prý...

   
 • 18. ledna  2017 v 16:55       rubrika: Recepty

  Závitky z vepřové kýty

  Další recept pro Ostravskou rozhlasovou rodinku nám poslala paní Anna Lokočová z Oldřišova. Je to její rodinný recept na závitky z vepřové kýty.

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace