Kuřecí závitek s hermelínem na zelenině

Kuřecí závitek s hermelínem na zelenině - Foto: Ivana Šuláková

Kuřecí závitek s hermelínem na zeleniněFoto: Ivana Šuláková

Lehké a hlavně rychlé letní jídlo - to je naše nabídka, kterou vám naservírujeme v rámci pravidelného kulinářského magazínu. Tentokrát budeme společně s paní Marií Henselovou připravovat závitek s plísňovým sýrem a kořenovou zeleninou a bramborovou přílohou.


Kuřecí závitek s hermelínem na zelenině 

Suroviny:
- syrová strouhaná mrkev
- syrový strouhaný celer
- pepř
- sůl
- hermelín
- šunka
- kuřecí prso
- olej
- smetana na šlehání
- brambory jako příloha 

Postup:
Kuřecí prso omyjeme, osušíme a naklepeme paličkou na maso na tenký plátek. Maso osolíme, opepříme, položíme na něj plátky šunky a asi 3 hranolky podílně nakrájeného Hermelínu. Plátek masa s nádivkou smotáme do závitku, můžeme obalit v hladké mouce a dáme restovat zprudka na rozpálený olej na pánev. Závitek postupně otáčíme na všechny strany aby se rovnoměrně opekl a mezitím jej přikrýváme poklicí, aby se zatáhl celý. Poté přidáme na pánev kořenovou zeleninu a opět restujeme. Po zhruba 2-3 minutách přilijeme smetanu na šlehání a necháme krátce provařit. Když omáčka zhoustne, je hotovo. Podáváme nejlépe s vařenými brambory, hodí se i opékané, stejně tak i zeleninová obloha. 

Pořad: Dobrůtky  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: Pořad skončil k 31. 12. 2013 (sobota 11:05)  |  Délka pořadu: 20 minut  
 

Nové články v rubrice

 • 23. září  2016 v 17:05       rubrika: Dobrůtky

  Jablečné knedlíky přelité bílým jogurtem

  Recept pro Ostravskou rozhlasovou rodinku nám poslala paní Milada Otipková z Frýdku-Místku. Je to recept na jablečné knedlíky.

   
 • 22. září  2016 v 16:16       rubrika: Dobrůtky

  Zapékaná květáková hlava

  Recept nám do Ostravské rozhlasové rodinky poslal pan Martin Vojtovič. Píše, že jej sice sám nevymyslel, poslala mu ho bývalá spolužačka, ale když jídlo vyzkoušel, tak se prý olizoval.

   
 • 21. září  2016 v 16:50       rubrika: Dobrůtky

  Cuketová sekaná

  Další recept pro Ostravskou rozhlasovou rodinku nám poslala paní Květoslava Košťálová z Ostravy a je to recept na cuketovou sekanou.

   
Moravskoslezský kraj
  Od 25.9.2016 19:00 do 20:00; v ulici Opavská v obci Nové Sedlice okres Opava; nehoda; 2 havarovaná vozidla; 2 x OA bez zranění.
  Od 25.9.2016 17:40 do 19:45; na silnici 01143 v obci Bystřice okres Frýdek-Místek; kruhový objezd; nehoda; 2 havarovaná vozidla; 2 x OA bez zranění.
  Od 25.9.2016 07:05 do 20:10; v ulicích 28. října, Kostelní, Havlíčkovo nábřeží, Biskupská, Kratochvílova, Sokolská třída, Prokešovo náměstí, Partyzánské náměstí, Hrušovská, Komenského sady, Muglinovská, ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2016 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace