Recepty6. října  2017 v 17:01  

Pečenáče ze sírovce

Sírovec žlutooranžový, úroda paní Dany - Foto: Dana Piechowicz, posluchačka

Sírovec žlutooranžový, úroda paní DanyFoto: Dana Piechowicz, posluchačka

Poněkud méně obvyklý houbový recept nám do Ostravské rozhlasové rodinky poslala paní Dana z Bohumína. Je to recept na pečenáče ze sírovce.

Sírovec žlutooranžový je houba, která roste na stromech, protože patří do řádu chorošotvarých dřevokazných hub. Je to prý chuťově skvělá houba, na kterou je nejlepší vydat se s žebříkem. Sírovec hledejte na listnatých stromech, často na ovocných, akátech, ale i na dubech a dalších. 

Postup:
Sírovce uvaříme v osolené vodě, nakrájíme na plátky, obalíme jako řízky a usmažíme je. Pak je naložíme do láku jako na znojemské okurky. Výsledkem jsou prý vynikající pečenáče z hub. 

Vaříme s rozhlasem

Děkujeme paní Daně za zajímavý recept a posíláme jí hned tři ceny. Speciální houbařský nožík, tričko Ostravské rozhlasové rodinky a ještě jako bonus za fotku CD singl s úplně novou písničkou Karla Gotta a skupiny No Name Kto dokáže

Recepty (nejlépe i s vlastními fotografiemi – za ty je bonusová cena) posílejte Richardu Piskalovi na e-mail richard.piskala@rozhlas.cz, nebo poštou na adresu: Dr. Šmerala 2, Ostrava 702 00 a připište na obálku heslo Ostravská rozhlasová rodinka. 

Autor:   posluchači ČRo
Pořad: Ostravská rozhlasová rodinka  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: pondělí-pátek 17:04  |  Délka pořadu: 56 minut  
 

Nové články v rubrice

 • 20. října  2017 v 16:57       rubrika: Recepty

  Jak na smažený sýr, aby nám při přípravě nevytekl

  Máme pro vás recept, který nám poslal pan František z Ostravy. Píše, že má hodně rád smažený sýr, ale že se mu dlouho nedařilo ho doma připravit tak, jako v restauraci. Tak začal pátrat na internetu, vyptávat se kuchařů...

   
 • 19. října  2017 v 18:40       rubrika: Recepty

  Čokoládový cheesecake

  Dnešní recept pro Ostravskou rozhlasovou rodinku nám poslala paní Irena z Bystřice. Jde o její oblíbený recept na nepečený čokoládový cheesecake.

   
 • 18. října  2017 v 17:07       rubrika: Recepty

  Zázvorový likér

  Napsala nám paní Eva z Orlové-Lutyně. V dopise připomíná, že podzimní chřipkový čas je za dveřmi, takže si prý máme podle jejího návodu připravit skvělý zázvorový likér, pomocí kterého chřipkové neduhy zaženeme.

   
Moravskoslezský kraj
  Srážky: přeháňky, Třinec
  Srážky: přeháňky, Mosty u Jablůnkova - estakáda
  Od 23.10.2017 11:50 do 13:55; na silnici v obci Petrovice u Karviné okres Karviná; nehoda nákladního vozidla; havarované vozidlo; OA x NA bez zranění.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace