Recepty8. března  2018 v 17:02  

Zelný salát s matjesy

Zelný salát s matjesy - Foto:  paní Miluška, posluchačka

Zelný salát s matjesyFoto:  paní Miluška, posluchačka

Recept jsme vybrali z e-mailu, který nám poslala paní Miluška z Ostravy-Výškovic. Jeden z receptů na chřipku uvádí paní Miluška takto: „Zelí a ryba? To není chyba!“ Jde totiž o zelný salát s matjesy, cibulí, česnekem a podle chuti i s feferonkou. Jak tento salát paní Miluška připravuje?

Suroviny:
- 500 g kysaného zelí
- 1 větší cibule
- 6 stroužků česneku
- 12 kusů uzených matjesů
- feferonka 

Postup:
Zelí scedíme, nakrájíme na menší kousky, přidáme jemně nakrájenou cibuli, prolisovaný česnek a uzené matjesy. Můžeme přidat feferonku dle chuti. Vychladíme a podáváme s pečivem. 

Vaříme s rozhlasem

Děkujeme paní Milušce, posíláme jí tričko Ostravské rozhlasové rodinky a jako bonus za fotodokumentaci i CD s Arturem Kubicou a Túfarankou. 

Recepty (nejlépe i s vlastními fotografiemi – za ty je bonusová cena) posílejte Richardu Piskalovi na e-mail richard.piskala@rozhlas.cz, nebo poštou na adresu: Dr. Šmerala 2, Ostrava 702 00 a připište na obálku heslo Ostravská rozhlasová rodinka. 

Autor:   posluchači ČRo
Pořad: Ostravská rozhlasová rodinka  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: pondělí-pátek 17:04  |  Délka pořadu: 56 minut  
 

Nové články v rubrice

 • 19. března  2018 v 17:04       rubrika: Recepty

  Velikonoční vajíčka

  Paní Zdeňka z Havířova-Podlesí nám do Ostravské rozhlasové rodinky poslala recept na plněná vajíčka, což je pochoutka, která je i u koledníků velmi oblíbená.

   
 • 16. března  2018 v 17:01       rubrika: Recepty

  Velikonoční hlavička

  Dnešní recept pro Ostravskou rozhlasovou rodinku bude opět velikonoční – poslal nám ho pan Láďa z Frýdku-Místku a je to recept na jeho oblíbenou Velikonoční hlavičku, což je vlastně nádivka.

   
 • 15. března  2018 v 17:01       rubrika: Recepty

  Velikonoční vajíčkový sýr

  Máme tady maďarskou velikonoční specialitu. Svůj oblíbený recept na velikonoční vajíčkový sýr nám poslala paní Klára ze Skalice u Frýdku-Místku.

   
Moravskoslezský kraj
  Stav vozovky: námraza, D48-64,8 km
  Srážky: přeháňky, Petřvald
  silnice I/11 (ulice Rudná), Radvanice a Bartovice, v katastru obce Ostrava, práce na silnici, provoz převeden do protisměru, Od 19.03.2018 10:00 Do 31.08.2018 23:59, částečná uzavírka silnice I/11 z důvodu ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace