Naše akce30. listopadu  2017 v 10:01  

Český rozhlas Ostrava naladíte nově i digitálně, DAB+ přinese lepší zvuk i obrázky

Český rozhlas Ostrava naladíte nově i digitálně - Foto: František Tichý, Miroslav Tichák

Český rozhlas Ostrava naladíte nově i digitálněFoto: František Tichý, Miroslav Tichák

Posluchači v dalších městech budou mít k dispozici kompletní portfolio celoplošných i digitálních stanic Českého rozhlasu s řadou doplňkových služeb.

Český rozhlas Ostrava je možné od 30. listopadu naladit také díky digitální technologii DAB+. V tomto krátkém textu vám vysvětlíme, co to pro vás bude znamenat, a jak se na tuto změnu případně připravit. V multiplexu ČRo DAB+ si budete moci naladit nejen svou oblíbenou regionální stanici, ale také všechny celoplošné okruhy a navíc digitální programy Radio Wave, ČRo Jazz, D-dur nebo Rádio Junior. Na další podrobnosti jsme se ptali Lukáše Poláka, editora webu Digitální rádio. 

Co pro posluchače změna znamená? Co bude jinak? 

Stávající posluchače změna nijak nezasáhne. Pokud poslouchají svoji oblíbenou regionální stanici z VKV vysílačů, internetu, kabelové televize nebo dalších distribučních platforem, mohou ji takto poslouchat i nadále. Díky DAB+ bude možné regionální vysílání poslouchat bezplatně také v Praze, Plzni, Brně, Ostravě a přilehlých regionech. 

Poslouchejte rozhlas digitálně
Existuje sedm způsobů, jak poslouchat vysílání Českého rozhlasu v digitální podobě. Vyberte si, kterému dáváte přednost. Naladíte nás doma i na cestách.

Čím se DAB+ liší od VKV? 

DAB+ přinese v případě multiplexu ČRo DAB+ posluchačům vyšší zvukovou kvalitu, než na jakou jsou zvyklí u VKV. Kromě zvuku umí tato technologie přenášet i obrázky, mezi které patří například fotky vašich oblíbených moderátorů, logo dané stanice a další servis. Pro tuto službu je však nutné zakoupit přijímač nejen s podporou standardu DAB+, ale také barevným displejem. 

Jak naladit toto vysílání a kde zakoupit přijímač? 

Lukáš Polák - Foto: Lukáš Polák

Lukáš PolákFoto: Lukáš Polák

Český rozhlas šíří svůj multiplex ČRo DAB+ v Praze, Berouně, Plzni, Brně a Ostravě. Pro naladění tohoto vysílání potřebujete přijímač, který má na sobě uvedené označení DAB+. Takové přijímače se většinou pohybují v rozmezí od několika set až po několik tisíc korun. V případě vyšších cenových relací se jedná o kombinovaná rádia umožňující i poslech stanic přes internet, streamování hudby a podobně. Tato rádia jsou pochopitelně vybavena i stávajícím pásmem VKV. Přijímače s označením DAB+ lze koupit v prodejnách s domácí elektronikou. 

Nové články v rubrice

Moravskoslezský kraj
  Od 14.12.2017 15:10 do 15.12.2017 15:15; na silnici 56 u obce Staré Hamry okres Frýdek-Místek; ledovka, průjezd se zvýšenou opatrností
  D1, mezi km 337.8 a 336.2, ve směru Praha, práce na silnici, pravý jízdní pruh uzavřen, Od 14.12.2017 16:05 Do 15.12.2017 14:00, oprava výtluků, údržba a opravy vozovek AB, zdroj: ŘSD
  silnice I/56, Frýdlant nad Ostravicí, okr. Frýdek-Místek, práce údržby, omezení, Od 15.12.2017 07:00 Do 15.12.2017 17:00, omezení provozu na obou sjezdech ze silnice I/56 z důvodu kácení stromů a ořezu ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace