Fleret na místě činu. Nové album ‚Všecko bude‘ kapela pokřtila tam, kde ho nahrála – ve Studiu 1

Fleret ve Studiu 1 - Foto: Martin Straka

Fleret ve Studiu 1Foto: Martin Straka

Legendární valašská kapela Fleret má nové album. Natočila ho ve Studiu 1 Českého rozhlasu Ostrava a právě tam ho také pokřtila. Na koncertě, který jsme ve čtvrtek 1. února vysílali živě i na YouTube.

Když ve Studiu 1 natáčejí Flereti, tak to po celém velkém rozhlasovém domě hodně voní. Prostě bez jídla a dobrot se Flereti neobejdou. 

„Oni během natáčení bydlí tady v domě, takže si tady ohřívají ty párky, klobásy, uzené. V rozhlase to voní a musím říct, že když natáčejí Flereti, tak je tady dobrá nálada. Protože ta vůně evokuje příjemné zážitky,“ říká šéf programu ostravského rozhlasu Richard Piskala. 

Nové album s názvem Všecko bude natáčel s kapelou rozhlasový mistr zvuku Marek Hoblík. „Je to prostě jedna báseň, co ti budu povívat. Jsou to profesionálové ve všech směrech a samozřejmě se i umí dobře bavit, tak je to s nimi i sranda. Práce s nimi pěkně odsejpá. A musím říct, že tentokrát mě velice příjemně překvapili – i sebe překvapili, že v podstatě se to celé natočilo na první, na druhý pokus,“ říká Marek Hoblík. 

A domáckou atmosféru při natáčení si pochvaluje i kapelník Zdeněk Hrachový. „Výhoda je, že spíme tady v budově Českého rozhlasu. To my milujeme, že můžeme tam v pantoflích a v kraťasech – sjedeme dolů výtahem, ohřejeme párek v kuchyňce a jdeme na to,“ směje se muzikant. 

S Jarmilou Šulákovou měli rodinný vztah 

Kapela se musela vyrovnat i se ztrátou. Flereti pravidelně vystupovali s legendární valašskou zpěvačkou Jarmilou Šulákovou, která před rokem zemřela. 

„My jsme spolu jezdili na dovolené, hlídala nám děcka. Měli jsme prostě rodinný vztah. Navštěvovali jsme se i mimo hraní, když jsme nemuseli. Takže nám samozřejmě odchodem Jarmilky vznikla díra jako po babičce, no. To si každý dokáže představit, když odejde dobrý člen rodiny. Chybí nám nejen hudebně ale i lidsky,“ dodává Zdeněk Hrachový. 

Kouzlo Studia 1 

Vyprodané Studio 1 a tam v dáli je Fleret - Foto: Martin Straka

Vyprodané Studio 1 a tam v dáli je FleretFoto: Martin Straka

Ve velkém sále, respektive ve studiu, ve kterém kapela Fleret křtila své nové CD, začínaly a natáčely velké hvězdy, jako je Marie Rottrová, Věra Špinarová a vlastně všichni slavní ostravští zpěváci a muzikanti. A natáčí se tady dodnes prakticky denně. 

„Skupina Fleret tady nenahrává jenom studiová alba, už tady nahrála i dva takzvané živáky, protože právě ty koncerty tady mají opravdu neopakovatelnou atmosféru a Flereti mají velmi živé a nadšené fanoušky,“ uzavírá šéf programu ostravského rozhlasu Richard Piskala. 

Autor:  ČRo Ostrava

Nové články v rubrice

Moravskoslezský kraj
  Stav vozovky: sníh na vozovce, D1-354,0 km
  Od 21.2.2018 11:30 do 13:35; v ulici Purkyňova v obci Ostrava; křiž. s ul. Reální; nehoda; havarované vozidlo; OA bez zranění
  Od 21.2.2018 11:25 do 12:25; na silnici 452 u obce Andělská Hora okres Bruntál , délka 829m; zvířata na vozovce; kůň, mezi obcemi Pustá Rudná a Andělská Hora, policie jede na místo

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace