Naše akce4. července  2017 v 14:40  

Hudba pravdy. Sváteční edici Písně domova věnujeme Janu Husovi

Mistr Jan Hus - Foto: Honza Bažant

Mistr Jan HusFoto: Honza Bažant

Ve znamení rozjímání i zamyšlení se ponese speciální edice hudebního cyklu Píseň domova, která je pro vás připravena pro chvíle ranně červencového svátečního podvečera.

Před 602 lety se český kazatel a reformátor Mistr Jan Hus rozhodl neochvějně stát za svým přesvědčením a pravdou. Jeho smrt se stala symbolem neochvějné víry v pravdivé učení a myšlenky, víry v Nejvyššího, víry v pravdu... 

Víra a pravdivá myšlenka byla v plynutí českých dějin i nadále mnohokráte zkoušena: příkoří a perzekuci zažívala celá řada známých i méně známých osobností, z nichž mnohé za svou pravdu platily ztrátou svobody či dokonce života. 

Usebrání a zamyšlení, melodie duchovní i lidově-filozofické, lásku a víru k Nejvyššímu, utrpení i oplakávání Ježíše Krista, osobní vyznání písní i slovem, úvahu nad chybami lidského pokolení, jakož i závěrečné vroucí přání, aby nás i přesto všechno Pán Bůh miloval, přicházejí vašim srdcím vyzpívat Magdalena Múčková, Klára Blažková a Jan Zaviačič, sólo na barokní violoncello a barokní violu přednesou Hana Fleková a Michal Dušek, doprovází Ensemble FLAIR Baroque pod vedením Dagmar Valentové. 

Od mikrofonu i od cimbálu vám klidný večer přeje, vroucí přání inspirace připojuje a stejně tak vás ze srdce zdraví Váš Jan Rokyta. 

Autor:  Jan Rokyta
Pořad: Píseň domova  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: středa 18:04  |  Délka pořadu: 30 minut  
 

Nové články v rubrice

Moravskoslezský kraj
  Srážky: přeháňky, Petřvald
  Od 23.3.2018 15:45 do 18:20; v ulici Dělnická v obci Havířov okres Karviná; hromadná nehoda, zdržení; 3 havarovaná vozidla; 3x OA bez zranění.
  Od 23.3.2018 16:15 do 18:20; na silnici v obci Palkovice okres Frýdek-Místek; nehoda; 2 havarovaná vozidla; 2x OA bez zranění.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace