Naše akce29. června  2017 v 19:19  

Malá Ostrava 2017. Jarní festival písničkářů ve velkém letním seriálu

Akustická kytara (ilustrační foto) - Foto: Public Domain

Akustická kytara (ilustrační foto)Foto: Public Domain

Každou neděli po celé letní prázdniny uslyšíte v našem vysílání mimořádný letní hudební seriál Malá Ostrava. Ojedinělé nahrávky jsme pořídili začátkem dubna v ostravském Parníku na stejnojmenném festivalu Malá Ostrava.

S nápadem opět propojit žánry od folku přes country k blues, šansonu, či rocku, přišel v roce 2007 hlavní organizátor Milan Kaplan. A z jeho popudu coby někdejšího rozhlasáka je tady i náš letní seriál, který vám bude dělat společnost každou prázdninovou neděli po půl druhé odpoledne. 

Na letošním jubilejním 10. ročníku Malé Ostravy vystoupili písničkář Ota Maňák s Petrem Kasanem, kytarový frajer a mírně temný písničkový vyprávěč Petr Rímský s kapelou Misitu, jedinečný zpěvák a klávesák Jan Spálený, originální Valaši – zpěvák a kytarista František Segrado společně s klavíristou a hráčem na foukací klávesovou harmoniku Petrem Gregorem a stylová moderní country kapela v moravském střihu Mike Fojtík & Přátelé.  

První díl, ve kterém uslyšíte Otu Maňáka s Petrem Kasanem, vysílá Český rozhlas Ostrava v neděli 2. července, poslední je na programu 27. srpna. Postupně uslyšíte všechny účinkující. Folkovou dvacetiminutovkou vás bude provázet hudební redaktor Zdeněk Tofel. 

Pořad: Malá Ostrava  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: neděle 13:35  |  Délka pořadu: 20 minut  
 

Nové články v rubrice

Moravskoslezský kraj
  Stav vozovky: sníh na vozovce, D1-354,0 km
  Od 20.2.2018 13:25 do 15:35; v ulici Národního odboje v obci Paskov okres Frýdek-Místek; před domem čp. 74; nehoda; 2 havarovaná vozidla; 2 x OA bez zranění.
  Od 20.2.2018 12:15 do 14:25; v ulici Osadní v obci Řepiště okres Frýdek-Místek; nehoda; 2 havarovaná vozidla; 2 x OA bez zranění.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace