Naše akce16. června  2017 v 00:25  

Mirai ‚zbořili‘ S1. Kapela v rozhlase předvedla show jako nikdo před ní

Mirai ve Studiu 1 - Foto: František Tichý

Mirai ve Studiu 1Foto: František Tichý

Jedinečnou atmosféru nabídl koncert ve Studiu 1 Českého rozhlasu Ostrava. Posluchačům všech generací zahrála kapela Mirai, kterou proslavil třeba hit Když nemůžeš, tak přidej víc.

Členové skupiny Mirai pochází z Frýdecko-Místecka a Novojičínska. Zpívají už třetím rokem. 

„Hrajeme, řekl bych, takový kytarový pop rock. Máme v sestavě dvě kytary, basu a bicí a snažíme se dělat písničky s dobrými českými texty. A pro lidi,“ přibližuje hudbu skupiny frontman Mirai Navrátil. 

Mirai Navrátil má asijské kořeny a občas se jimi nechává inspirovat i v hudbě. „Když jsme třeba v písničce Divadlo dělali vyhrávku, tak jsem zahrál pár tónů a nějak nás to s bubeníkem inspirovalo k tomu, udělat tam až dálnovýchodně znějící kytarovou věc. Tak jsme to tam dali a přišlo nám, že to v našem případě s těmi mými kořeny není úplně hloupost,“ vzpomíná. 

 

Atmosféru koncertu kapely Mirai ve Studiu 1 Českého rozhlasu Ostrava přibližuje redaktorka Klára Kohutová.

Vložit na svůj web

K fanouškům skupiny patří hlavně mladí lidé. Podle baskytaristy Michala Stuhlíka ale jejich hudba není jen pro náctileté. 

„Jak jsme začínali koncertovat, chodili na nás děti s rodiči. Děti dávali dopředu, stáli vždycky vzadu a čekali, co se bude dít. A během koncertu potom ti dospěláci začli pařit víc než děti,“ popisuje baskytarista. 

Na koncert skupiny Mirai do ostravského Studia 1 dorazila i paní Martina. „Znám je a mám ráda Divadlo. A taky Když nemůžeš, tak přidej víc. Poslouchám i texty a hudba je taková akční, výborná při sportování,“ pochvaluje si. 

Kapela Mirai jak ji nakreslila malá Adriana - Foto: František Tichý

Kapela Mirai jak ji nakreslila malá AdrianaFoto: František Tichý

Adriana pak členům kapely vlastnoručně namalovala obrázek. „Já jsem tam namalovala všechny tři a je pro ně. Líbí se mi a líbí se mi jejich písničky,“ svěřuje se malá slečna. Ráda má hlavně písničky Když nemůžeš, tak přidej víc a Píseň robotí. 

Skupina teď pracuje na novém albu a na podzim s ním rozjíždí nové turné. 

Autor:  Klára Kohutová, ČRo Ostrava

Nové články v rubrice

Moravskoslezský kraj
  Srážky: přeháňky, Petřvald
  Od 17.3.2018 15:25 do 17:30; v ulici Rudná v obci Ostrava; nehoda; 2 havarovaná vozidla; 2x OA.
  Od 16.3.2018 11:10 do 21.3.2018 12:00; na silnici 56 mezi obcemi Bílá a Ostravice okres Frýdek-Místek , délka 19km; uzavřeno pro těžká vozidla nad 12 tun; Obousměrná uzávěra I/56 z důvodu předpokládaných ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace