Naše akce16. června  2017 v 00:25  

Mirai ‚zbořili‘ S1. Kapela v rozhlase předvedla show jako nikdo před ní

Mirai ve Studiu 1 - Foto: František Tichý

Mirai ve Studiu 1Foto: František Tichý

Jedinečnou atmosféru nabídl koncert ve Studiu 1 Českého rozhlasu Ostrava. Posluchačům všech generací zahrála kapela Mirai, kterou proslavil třeba hit Když nemůžeš, tak přidej víc.

Členové skupiny Mirai pochází z Frýdecko-Místecka a Novojičínska. Zpívají už třetím rokem. 

„Hrajeme, řekl bych, takový kytarový pop rock. Máme v sestavě dvě kytary, basu a bicí a snažíme se dělat písničky s dobrými českými texty. A pro lidi,“ přibližuje hudbu skupiny frontman Mirai Navrátil. 

Mirai Navrátil má asijské kořeny a občas se jimi nechává inspirovat i v hudbě. „Když jsme třeba v písničce Divadlo dělali vyhrávku, tak jsem zahrál pár tónů a nějak nás to s bubeníkem inspirovalo k tomu, udělat tam až dálnovýchodně znějící kytarovou věc. Tak jsme to tam dali a přišlo nám, že to v našem případě s těmi mými kořeny není úplně hloupost,“ vzpomíná. 

 

Atmosféru koncertu kapely Mirai ve Studiu 1 Českého rozhlasu Ostrava přibližuje redaktorka Klára Kohutová.

Vložit na svůj web

K fanouškům skupiny patří hlavně mladí lidé. Podle baskytaristy Michala Stuhlíka ale jejich hudba není jen pro náctileté. 

„Jak jsme začínali koncertovat, chodili na nás děti s rodiči. Děti dávali dopředu, stáli vždycky vzadu a čekali, co se bude dít. A během koncertu potom ti dospěláci začli pařit víc než děti,“ popisuje baskytarista. 

Na koncert skupiny Mirai do ostravského Studia 1 dorazila i paní Martina. „Znám je a mám ráda Divadlo. A taky Když nemůžeš, tak přidej víc. Poslouchám i texty a hudba je taková akční, výborná při sportování,“ pochvaluje si. 

Kapela Mirai jak ji nakreslila malá Adriana - Foto: František Tichý

Kapela Mirai jak ji nakreslila malá AdrianaFoto: František Tichý

Adriana pak členům kapely vlastnoručně namalovala obrázek. „Já jsem tam namalovala všechny tři a je pro ně. Líbí se mi a líbí se mi jejich písničky,“ svěřuje se malá slečna. Ráda má hlavně písničky Když nemůžeš, tak přidej víc a Píseň robotí. 

Skupina teď pracuje na novém albu a na podzim s ním rozjíždí nové turné. 

Autor:  Klára Kohutová, ČRo Ostrava

Nové články v rubrice

Moravskoslezský kraj
  Srážky: přeháňky, Třinec
  místní komunikace, Fryčovice, okr. Frýdek-Místek, práce na silnici, omezení, Od 21.11.2017 07:00 Do 26.11.2017 23:59, objížďka po II/486
  ulice Nádražní, v katastru obce Kravaře, okr. Opava, uzavřeno, stavební práce, Od 21.11.2017 07:00 Do 22.11.2017 19:00, Rekonstrukce povrchu vozovky, Vydal: Městský úřad Kravaře

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace