Naše akce21. srpna  2017 v 12:39  

Moravanka Jana Slabáka ve Studiu 1. Tato legendární dechovka lidi stále baví

Zpěváci Moravanky (zleva Ivana Slabáková, Břetislav Osička a Daniela Magálová) - Foto: František Tichý

Zpěváci Moravanky (zleva Ivana Slabáková, Břetislav Osička a Daniela Magálová)Foto: František Tichý

Legendární dechová kapela Moravanka Jana Slabáka vystoupila u nás v hudebním Studiu 1 Českého rozhlasu Ostrava. Stalo se tak v úterý 22. srpna od 18:00 a moderování večera se ujal Artur Kubica.

Artur Kubica coby náš dechovkový specialista (připravuje několik pořadů zaměřených na dechovou hudbu, a také je sám aktivní muzikant) opět sršel vtipem a perlil. Skvěle mu u toho sekundovala brněnská kolegyně a zpěvačka Moravanky Ivana Slabáková a tak se publikum výborně bavilo. 

Koncert přímo v sále sledovali členové Ostravské rozhlasové rodinky a výherci v soutěži, vstupenky na tuto akci nebyly v prodeji. Rozdány byly jako dárky. Přímý přenos jste ale mohli poslouchat ve vysílání Českého rozhlasu Ostrava nebo sledovat náš videopřenos na YouTube. 


Moravanka Jana Slabáka je originální moravská dechová kapela, kterou v roce 1971 založil kapelník trumpetista Jan Slabák. 

Muzikanti jsou vynikajícími interprety – absolventy brněnské konzervatoře a Janáčkovy akademie múzických umění s praxí v symfonických, divadelních nebo tanečních a jazzových orchestrech. 

Přitažlivý je i repertoár vycházející z moravského folkloru – stylizace lidové písně, která je věčně živá a temperamentní. Osobitý zvuk, styl, výraz a temperament, se kterým tato kapela hraje, je vlastní spíše jazzovým kapelám a proto někteří odborníci nazývají Moravanku přezdívkou „Swing po slovácku“. 

A nad touto kapelou dominují krásné přirozené hlasy zpěváků. 

Autor:  ČRo Ostrava, František Tichý

Nové články v rubrice

Moravskoslezský kraj
  Srážky: sněžení, Mosty u Jablůnkova - na vrcholu
  Od 16.1.2018 13:40 do 15:45; v ulici Dukelská v obci Šenov u Nového Jičína okres Nový Jičín; nehoda; uzavřeno; 2 x OA bez zranění.
  Od 16.1.2018 13:55 do 16:00; na silnici 441 u obce Odry okres Nový Jičín; nehoda; střet os. vozidla a nákladního se zraněním na místo složky IZS

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace