Naše akce20. září  2015 v 16:19  

Od pramenů k inspiraci spolu s Cimbal Classic a Flair

Cimbal Classic ve Studiu 1 - Foto: František Tichý

Cimbal Classic ve Studiu 1Foto: František Tichý

V dalším díle hudebního cyklu Zpěvem k srdci jsme uvítali kapelu Cimbal Classic. K brněnské formaci Kateřiny a Dalibora Štruncových se ve Studiu 1 s prezentací svého nového CD připojila i kapela Flair.

Zpěvem k srdci. Cyklus, ve kterém si co čtvrt roku Jan Rokyta ml. zve do Studia 1 své přátele muzikanty. Ve středu 16. září přišla řada na Dalibora Štrunce a jeho Cimbal Classic. 

„Byl jsem tady jako malé dítě coby zpěváček s folklorním souborem z Rožnova pod Radhoštěm, byl jsem tady před čtvrt rokem jako cimbalista skupiny Javory sourozenců Ulrychových, čili už jsem si to osahal tady,“ řekl ještě před koncertem Dalibor Štrunc. 

Čtěte také: Javory rozezvučely Studio 1. V sále nebyl nikdo, kdo by se nenechal unést

Přestože většinu času hráli a zpívali Cimbal Classic, nezanedbatelnou roli na pódiu odvedla ostravská kapela Flair (Janka Rokyty). V druhé části folklorního večera pokřtila své nové CD Od pramenů k moři. 

„Janek dělá muziku, která je nadčasová, a která časem spíš nabývá, než ubývá. To není zrovna běžné u všech hudebních uskupení, které působí na naší scéně,“ vyzdvihl Dalibor Štrunc. 

 

S Daliborem Štruncem pro nedělní magazín eRko rozhovor natočila redaktorka Dagmar Misařová.

Vložit na svůj web

A tak, zatímco Flair jako mladá kapela hrál především novinky, Cimbal Classic nabídl výběr původních autorských písní, ve kterých se ukázala nadčasovost toho, co Cimbal Classic dělá. 

„My se snažíme hledat jakousi lidskost nejen v muzice, ale i v těch textech. Čili písně veselé i smutné, ze života,“ dodal Štrunc. 

Folklorní večer z cyklu Zpěvem k srdci jsme poprvé vysílali jako videopřenos na YouTube. Záznam je rozdělen do dvou částí – první část, kterou jsme vysílali tradičně na rozhlasových frekvencích, si můžete poslechnout i v audiozáznamu (viz odkaz v úvodu článku „Poslechněte si záznam koncertu“). 

Autor:  ČRo Ostrava
Pořad: Zpěvem k srdci  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: čtvrtletně středa 18:04  |  Délka pořadu: 56 minut (ve studiu 90 minut)  
 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace