Naše akce23. června  2017 v 20:35  

Poctu Jarmile Šulákové vzdáme v mimořádném vydání pořadu Píseň domova

Jarmila Šuláková - Foto: Wikimedia Commons, lic. Public domain

Jarmila ŠulákováFoto: Wikimedia Commons, lic. Public domain

Od narození legendární valašské zpěvačky Jarmily Šulákové uplyne v úterý 27. června 88 let. Při této příležitosti o den později odvysíláme speciální hodinovou edici Písně domova, kterou věnujeme této významné osobnosti folkloristiky.

Rodačka ze Vsetína nás opustila po krátké nemoci v únoru letošního roku a zanechala po sobě statisíce věrných příznivců, pro které byly Jarmiliny písně ranní kávou, dopoledním čajem či večerní skleničkou vína. 

„Jedna z nejvýraznějších osobností evropského folklorismu 20. století se už ve víru svého pozemského bytí stala obecným symbolem folklorního zpívání v České republice i v zahraničí,“ připomíná Jan Rokyta ml., který speciální edici hudebního pořadu připravuje. 

A tak se právě díky rozhlasovému stroji času vrátíme o rovná tři léta zpět, ke složení pocty k příležitosti 85. narozenin valašské legendy Jarmily Šulákové v jejím rodném Vsetíně. Písní a slovem vás potěší Zdena Straškrabová, Vlasta Grycová, Klára Blažková, Zuzana Šuláková, Erika Schmidtová, Stanislav Tomanec, Josef Laža, Pavel Ptáček, Jan Zaviačič a Štěpán Pospíšil, doprovází BROLN s primášem Františkem Černým a akustické trio FLERET s uměleckým vedoucím Zdeňkem Hrachovým. 

„Na úplný závěr promluví a zazpívá i sama oslavenkyně, což bude rozhlasová tečka za jejím dlouholetým a nadmíru smysluplným uměleckým životem,“ dodává autor tohoto mimořádného pořadu Jan Rokyta. 

Autor:  ČRo Ostrava, František Tichý
Pořad: Píseň domova  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: středa 18:04  |  Délka pořadu: 30 minut  
 

Nové články v rubrice

Moravskoslezský kraj
  Povětrnostní podmínky: silný vítr, Mosty u Jablůnkova - na vrcholu
  silnice III/4726 (ulice Šumbarská), Petřvald, okr. Karviná, práce na silnici, Od 19.07.2017 09:03 Do 30.04.2018 23:59, výstavba chodníku
  D1, mezi km 297 a 376, ve směru Bohumín – PL, nárazový vítr, Od 11.12.2017 19:23 Do 12.12.2017 08:00

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace