Naše akce5. března  2018 v 10:33  

POSLECHNĚTE SI: Dramatická autobiografie z hornického prostředí na našem webu

Ladislav Vrchovský - Foto: František Tichý

Ladislav VrchovskýFoto: František Tichý

Hluboko v podzemí, na nejvyšší hoře Beskyd i v malířském ateliéru odehrává se příběh Vládi Horského, valašského chlapce, který místo na gymnáziu končí na hornickém učilišti v Havířově. Román ostravského publicisty Ladislava Vrchovského Z podzemí ke slunci je románem autobiografickým a příběh Vládi Horského je tedy příběhem samotného autora.

Stačí nám, když tady podepíšete tento dokument. Nechvalně proslulou větu slyší počátkem šedesátých let během rozhovoru s příslušníky StB učitelka Eva Calotová. Kolem Evina přítele malíře Pavla Strakatého se totiž začínají utahovat smyčky tehdejší represivní moci. Do Prahy ale ve stejné době přijíždí Allan Ginsberg a Vláďovi Horskému jde v dole o život. 

To vše nás čeká ve třetí části pětidílné četby na pokračování z autobiografického románu Ladislava Vrchovského Z podzemí ke slunci. V režii Simony Nyitrayové uslyšíme herce Davida Viktoru. Audio bude k poslechu na webu dostupné do soboty 24. března (15:30). 

Autor:  ČRo Ostrava
Pořad: Rozhlasové listování  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: neděle 15:30  |  Délka pořadu: 25 minut  
 

Nové články v rubrice

Moravskoslezský kraj
  Stav vozovky: námraza, D48-64,8 km
  Srážky: přeháňky, Petřvald
  silnice I/11 (ulice Rudná), Radvanice a Bartovice, v katastru obce Ostrava, práce na silnici, provoz převeden do protisměru, Od 19.03.2018 10:00 Do 31.08.2018 23:59, částečná uzavírka silnice I/11 z důvodu ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace