Naše akce31. října  2017 v 13:03  

VIDEO a FOTO: Den otevřených dveří

Vysílací studio s moderátorkou Kateřinou Huberovou - Foto: František Tichý

Vysílací studio s moderátorkou Kateřinou HuberovouFoto: František Tichý

Stovky lidí se přišly podívat, jak to chodí v rozhlase. Den otevřených dveří ale tentokrát přinesl několik zajímavých novinek.

Letos jsme v rámci akce zpřístupnili prostory, které zřejmě ještě nebyly veřejnosti otevřeny. Zájemci mohli nahlédnout do historické fonotéky, otevřelo se i digitalizační pracoviště. 

Kromě prohlídky zajímavých míst budovy rozhlasu jsme pro vás připravili i fotografování se známými moderátory, dočasné tetování a soutěže. Zpestřením bezesporu byla také autogramiáda skupiny Fleret, hudební vystoupení Zdeňka Krásného nebo CM Tragač. 

Letošní Den otevřených dveří jsme připravili ve spolupráci s Magistrátem města Ostravy – na obou místech mohli návštěvníci nahrát vzkaz budoucím generacím. Všechny vzkazy pak budou zapečetěny v truhle s poselstvím pro budoucí generace. Ta bude po následujících 50 let uložena ve foyer v budově Nové radnice a jediný klíč od ní bude mít primátor, který jej předá vždy svému nástupci. 

Autor:  ČRo Ostrava, František Tichý

Nové články v rubrice

Moravskoslezský kraj
  Od 19.1.2018 17:55 do 20:00; v ulici Hlavní třída v obci Frýdek-Místek; nehoda; 2 havarovaná vozidla; 2x OA, bez zranění.
  Od 19.1.2018 17:50 do 19:55; v ulicích V Troskách, Jugoslávská v obci Ostrava , délka 39m; nehoda; havarované vozidlo; OA x chodec, se zraněním.
  Od 19.1.2018 17:10 do 19:15; v ulici tř. 17. listopadu v obci Karviná; nehoda; 2 havarovaná vozidla; 2x OA, bez zranění.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace