Nepřehlédněte15. dubna  2011 v 14:41  

Café Industrial ovládne rozhlasové Studio 1

Radio Ostrava Live: Café Industrial - Foto: F. Tichý, ČRo Ostrava

Radio Ostrava Live: Café IndustrialFoto: F. Tichý, ČRo Ostrava

Na fúzi folku, jazzu, rocku a ambientu se mohou těšit příznivci cyklu koncertů Českého rozhlasu Ostrava „Radio Ostrava Live“. V rozhlasovém Studiu 1 se totiž 21. dubna představí formace Café Industrial. Na setlistu přitom budou především písně z debutového alba, které ostravská formace pokřtila v únoru.

Studiový debut se jmenuje Ostrovy, produkoval jej Peter Binder a řada hudebních publicistů se shoduje na tom, že jde o jedno z nejzajímavějších alb, která v poslední době na Ostravsku vznikla. Deska obsahuje 12 písní, které se nesou v rytmu jazzfolku a ambientu. Nejde vždy o skladby na první dobrou, vyžadují chvíli klidu a soustředění, pokud jim ale část svého času věnujete, budete odměněni niterným prožitkem, který by vám jinak ve víru současného rychlého světa protekl mezi prsty. 

Skupina Café Industrial vznikla na jaře roku 2002. Od té doby prošla mnohými hudebními směry a různorodým nástrojovým obsazením, až se její sestava ustálila na současných čtyřech členech: zpěváku a kytaristovi Františku Kučovi, flétnistce Veronice Vlčkové, baskytaristovi Ondřeji Pyšovi a bubeníku a perkusistovi Viktoru Dořičákovi. 

Café Industrial - Foto:  Café Industrial

Café IndustrialFoto:  Café Industrial

Koncert začíná tradičně v 18:00. Vstupenky v ceně 60 Kč jsou v prodeji na recepci českého rozhlasu Ostrava a v Ostravském informačním servisu. 

 

Cafe Industrial: Ostrovy

Vložit na svůj web

Autor:  Monika Horsáková, ČRo Ostrava
Pořad: Radio Ostrava Live  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: pondělí-pátek 15:40  |  Délka pořadu: 5 minut  
 

Nové články v rubrice

Moravskoslezský kraj
  Stav vozovky: sníh na vozovce, D1-354,0 km
  Od 20.2.2018 12:15 do 14:25; v ulici Osadní v obci Řepiště okres Frýdek-Místek; nehoda; 2 havarovaná vozidla; 2 x OA bez zranění.
  Od 20.2.2018 11:25 do 13:30; v ulici Senovážná v obci Ostrava; na sjezdu na ul. Místecká; nehoda; 2 havarovaná vozidla; 2 x OA bez zranění.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace